Zabudnite na klasické kľúče. Inteligentné zámky Welock sú skvelou alternatívou nie len pre bežnú domácnosť

Zvýšte úroveň bezpečnosti vašej domácnosti alebo kancelárie. S inovatívnymi zámkami Welock budete mať všetko "pod palcom".

welock touch41 prst-min
Zdroj: Welock

Kódy, heslá či dokonca biometrická autentifikácia. Jednoduché a efektívne možnosti zabezpečenia elektronických zariadení, ktoré používame na dennej báze. Tak prečo touto mimoriadne efektívnou a jednoduchou formou ochrany nezabezpečiť aj celú domácnosť? Biometrické zámky pre domáce účely už nie sú cenovo úplne mimo možnosti bežnej rodiny. Potvrdzujú to aj inteligentné zámky od výrobcu Welock, ktorý si najnovšie pripravil v rámci Dňa otcov aj ďalší exkluzívny výpredaj.

Doprava z EÚ skladu a zľavové kupóny

Pri kúpe inteligentných a používateľsky jednoduchých zámkov Welock aktuálne ušetríš desiatky eur. Pri objednávkach stačí aktivovať zľavový kupón uvedený pri produkte. Zníženie ceny však nie je jediné, čím chce výrobca potešiť zákazníkov. Produkty sú totižto dodávané z európskeho skladu, čo znamená, že nezaplatíte žiadne dodatočné clo. Ďalšou výhodou je, že samotná doprava tak bude expresne rýchla.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Welock Touch41

Inteligentný zámok Welock Touch41 je riešením 2 v 1, čím je vhodný pre širokú paletu aplikácii, či do domácnosti, kancelárie a pod. Zámok totižto umožňuje otváranie dverí nie len pomocou biometrickej autentifikácie cez odtlačok prsta, ale prináša aj možnosť otvárania skrz RFID kartu. Jeho veľkou výhodou je ovládanie cez šikovnú mobilnú aplikáciu dostupné ako pre Android tak aj iOS. Samotný zámok však vo svojich útrobách dokáže uložiť až 100 rôznych odtlačkov prstov, z toho 3 s funkciou správcu a ešte ďalších 20 RFID kariet.

welock touch41 funkcie-min
Zdroj: Welock

Na samotnom zámku je osadený malý OLED displej upozorňujúci na stav batérie, nastavenia a prípadné upozornenia. Napájanie je vyriešené prostredníctvom trojice AAA batérií. Výrobca udáva výdrž 8 až 10 mesiacov pri štandardnom odomykaní zámku 10-krát denne. V prípade ich vybitia je stále k dispozícii možnosť napojenia záložného USB zdroja s následnou možnosťou odomknutia dverí štandardným spôsobom.

Inštalácia zámku je skutočne jednoduchá, intuitívna a nevyžaduje si žiadne špeciálne zásahy do dverí alebo zárubní. Vložka zámku sa mení tak, ako pri bežných zámkoch, pričom všetky modely sú dostupné v štandardných európskych rozmeroch. Model Touch41 je založený na cylindrickej vložke s priemerom gombíkov vonkajší 46 mm / vnútorný 38 mm s dĺžkou: vonkajšia 56 mm / vnútorná 57 mm. Dĺžka valca je nastaviteľná: vonkajšia 40 mm – 55 mm / vnútorná 30 mm – 60 mm. Zámok je pritom vhodný pre všetky dvere s hrúbkou od 50 do 100 mm.

welock touch41 baterie-min
Zdroj: Welock

Čo sa odolnosti a bezpečnosti týka, výrobca deklaruje elektrostatickú ochranu do 30 000 voltov a vodeodolnosť na úrovni IP65. V spojení s pracovným teplotným rozsahom od -30 °C až 60 °C ho je možné umiestniť na akomkoľvek prekrytom mieste, aj v exteriéri. Samotný hardvér zámku by mal zvládnuť až 10 miliónov zatváracích operácií, pričom podstatnou informáciou je, že v prípade akýchkoľvek okolností (požiar, evakuácia a pod.) je zámok možné manuálne otvoriť z vnútornej strany.

Welock SECBN51

Model zámku Welock SECBN51 je prakticky dvojičkou vyššie spomínaného modelu, ktorý sa však odlišuje iba v detailoch možností jeho umiestnenia a rozmerov. K dispozícii tak je identický hardvér a softvér pre biometrickú autentifikáciu a odomykanie pomocou RFID kariet. Nechýba možnosť spárovania s mobilnou aplikáciou a identická veľkosť pamäte zámku. Taktiež zdieľajú formu napájania a jeho výdrž, ako aj základné bezpečnostné prvky.

welock secbn41 funkcie-min
Zdroj: Welock

Prvým spomenutým rozdielom sú však rozmery samotného zámku, respektíve jeho vložky. Model SECBN51 je totižto vhodný aj pre tenšie dvere s hrúbkou od 30 do 70 mm. V prípade hrubších dverí je však možné napojiť predĺženie cylindrickej vložky, vďaka čomu je možné zámok osadiť aj do dverí s hrúbkou do 100 mm.

welock secbn41 zalozny zdroj-min
Zdroj: Welock

Ďalšou zásadnou odlišnosťou sú možnosti jeho umiestnenia. Stupeň vodeodolnosti na úrovni IP54 a pracovná teplota v rozsahu od -10 °C až 60 °C naznačujú, kde je zámok použiteľný. Vhodnejší je tak do teplejších geografických oblastí, prípadne do interiérových priestorov. Umiestniť ho je možné aj do exteriéru, no treba mať na pamäti horšiu ochranu pred vlhkosťou a najmä teplotné obmedzenia, aby sa predišlo prípadnému zamrznutiu zámku.

Welock PCB41

welock pcb41 funkcie-min
Zdroj: Welock

Posledným modelom je zámok Welock PCB41. Oproti vyššie spomínaným modelom ide o jednoduchší zámok, ktorý je však určený aj pre iný typ zákazníkov. Zámok totižto namiesto biometrickej autentifikácie ponúka možnosť odomykania prostredníctvom klasického číselného kódu. To je však spojené aj s otváraním pomocou RFID kariet, ktorých je možné spárovať taktiež 20, ako v prípade predošlých modelov. Ovládanie prostredníctvom mobilnej aplikácie je možné, no je nutné dokúpenie a dodatočná inštalácia bezdrôtovej brány. Samotná inštalácia zámku je podobná ako v prípade zámkov vyššie. Štandardné európske rozmery zabezpečujú, že ho je možné osadiť do akýchkoľvek dverí s hrúbkou od 50 do 100 mm.

welock pcb41 vodeodolnost-min
Zdroj: Welock

Priamo v pamäti zámku je možné uložiť až 10 kódov vrátane 1 správcovského kódu, čo je ideálnym riešením pre členov domácnosti prípadne časté návštevy. V prípade využitia zámku v nehnuteľnostiach pre krátkodobý prenájom je možné aj pridávať ďalšie kódy a RFID karty s časovou platnosťou pomocou mobilnej aplikácie. Čo sa týka napájania, zámok taktiež využíva trojicu AAA batérií, no keďže využíva bežné kódy namiesto biometrie, ich výdrž je na úrovni zhruba 12 mesiacov pri 10 odomknutiach denne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre