SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Z New Yorku do Shanghaia za 39 minút? Elon Musk prichádza s ďalším ambicióznym nápadom

Elon Musk pred necelým týždňom celému svetu priniesol krátku upútavku ku jeho ďalším ambicióznym plánom. CEO spoločnosti SpaceX, ktorá neustále napreduje v oblasti medziplanetárnych presunov, na jeho Instagram pridal zaujímavé video, ktoré zobrazuje myšlienku ultrarýchlych raketových presunov po našej planéte.

Raketa SpaceX BFR, ktorá má v budúcnosti dopraviť ľudí na Mars a Mesiac, by podľa jeho slov mohla slúžiť aj na presuny medzi veľkými svetovými mestami. Teoreticky by ste sa vďaka nej dokázali dostať z hociktorého mesta na druhú stranu planétu za necelých 60 minút. Cestovanie medzi obrovskými mestami akými sú napríklad New York City a Shanghai by trvalo len 39 minút. Raketa by mohla byť samozrejme využívaná takmer na hocijakých trasách medzi dvomi väčšími mestami, napríklad Londýn – Dubai za 29 minút alebo Los Angeles – Toronto za 24 minút.

https://www.instagram.com/p/BZnVfWxgdLe/

Napriek obrovskej rýchlosti rakety BFR, ktorá by sa pri takýchto letoch mohla vyšplhať až na neuveriteľných 29 000 km/h by mala byť jazda podľa slov Elona vcelku komfortná a zvládol by ju takmer každý zdravý človek.

Na jeho Twitteri sa začali objavovať otázky, ako je vyriešený problém preťaženia pri akcelerácií samotnej rakety, no na odpoveď sme dlho nečakali. Elon Musk podotkol, že by sa pri štarte preťaženie nevyšplhalo na viac ako 2 g – 3 g a prirovnáva ho ku takej miernejšej húsenkovej dráhe v zábavnom parku. Po štarte by sa už podobné problémy objavovať nemali, keďže samotný let a pristátie majú byť jemné a väčšina letu by prebiehala pri nulovej gravitácii. Čo si myslíte o tejto Elonovej myšlienke? Myslíte si, že sa podobnej dopravy niekedy dožijeme?

Zdroj: futurism.com

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close