YouTube začína testovať dlho žiadanú funkciu. Budete ju využívať?

YouTube začal s testovaním funkcie Clips, ktorá umožňuje používateľovi vybrať 5 až 60 sekundovú časť videa, ktorú následne môže zdieľať.

YouTube logo_titulka
Zdroj: unsplash.com (Alexander Shatov)

YouTube server je bezpochyby fenoménom v oblasti zdieľania a sledovania videí. Nie tak dávno sme vás informovali, že služba začína na malej vzorke používateľov testovať funkciu prehľadávanie produktov, ktorá by mala uľahčiť nákupný proces.

Spoločnosť najnovšie prostredníctvom svojho blogu upozorňuje na ďalšiu zaujímavú funkciu, ktorú začína testovať na základe spätnej väzby od používateľov. Nová funkcia by mala zefektívniť proces zdieľania video obsahu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Funkcia Clips na Youtube umožní efektívnejší spôsob zdieľania obsahu

Nová funkcia, na ktorú sociálna sieť upozorňuje sa volá „Clips on YouTube“. Vo svojej podstate ide o funkciu, ktorá umožňuje používateľovi vybrať 5 až 60 sekundový časový úsek videa, ktorý následne môže zdieľať ďalej. YouTube hovorí, že funkcia je aktuálne dostupnou pre vybraných používateľov na počítačoch a Androide. Neskôr by mala byť dostupnou aj pre iOS.

„Clips na YouTube vám umožňujú zvoliť 5-60 sekundový segment obsahu tvorcu, ktorý je možné zdieľať s ostatnými naprieč platformami. Ak prezeráte obsah z jedného z kanálov v tomto experimente, pod videom sa zobrazí ikona nožníc, ktorá vám umožní vybrať časť videa, ktorú chcete orezať. Klip sa bude opakovane prehrávať na pôvodnom videu a v slučke.“ píše spoločnosť v publikovanom blogu.

Spoločnosť ďalej dodáva, že k tomuto testovaniu sa uchýlila na základe spätnej väzby od používateľov. V prípade, ak funkciu nemáte dostupnú v rámci vášho účtu, tak YouTube umožňuje otestovanie tejto funkcie na videu nižšie. Po jeho otvorení na stránkach YouTubu, uvidíte hneď veľa indikátora palcov, ikonu nožníc, pomocou ktorej môžete vybrať časť videa a zdieľať ju ďalej.

Funkcia funguje na veľmi jednoduchom princípe. Po stlačení ikony nožníc, začne orezávanie časti videa. Následne, keď vypnete túto funkciu, tak dôjde k jeho orezaniu a potom budete môcť zdieľať video ďalej.

Páči sa vám táto funkciu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre