YouTube začal experimentovať s novou funkciou, ktorá uľahčuje vytváranie videí v štýle TikToku

V aplikácii YouTube sa pre obmedzený počet používateľov objavilo nové tlačidlo „Create“, ktoré umožňuje vytvoriť krátke 15-sekundové video spolu so zvukovou stopou z práve sledovaného videa.

YouTube logo_titulka
Zdroj: unsplash.com (Alexander Shatov)

Sociálna sieť TikTok je fenoménom, ktorý si obľúbili hlavne mladí ľudia. Vo svojej podstate táto sociálna sieť umožňuje vytvárať krátke videá a následne ich zdieľať s okolitým svetom. To, že táto sociálna sieť je stále populárnejšiou, si uvedomuje aj YouTube, najväčší video server na svete. Ten ešte v apríli minulého roka začal s testovaním funkcie Shorts, čo sú vo svojej podstate krátke niekoľko sekundové videá. Neskôr sa o tejto funkcii písalo ešte v júni tohto istého roka.

Najnovšie portál androidpolice upozorňuje na ďalšiu funkciu, ktorá by mala zjednodušiť tvorbu krátkych videí naprieč YouTube. Konkrétne ide o tlačidlo „Create“, teda vytvoriť, ktoré sa zobrazuje hneď vedľa možnosti zdieľania video obsahu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

YouTube testuje funkciu, ktorá uľahčí tvorbu krátkych videí

Tlačidlo umožňuje vytvorenie krátkeho videa so zvukovou stopou zo sledovaného videa. Potom, ako používateľ zapne túto funkciu, tak sa mu automaticky zapne kamera, pomocou ktorej bude môcť natočiť 15-sekundové video. Prípadne môže nahrať video z galérie svojho zariadenia.

YouTube_Create tlacidlo_vytvorenie videa
Zdroj: AndroidPolice

Treba však dodať, že táto funkcia aktuálne nie je dostupnou pri všetkých videách, ale len pri niektorých. Najpravdepodobnejším dôvodom prečo je tomu tak, sú licenčné podmienky, ktoré môžu byť od autora k autorovi rozdielnymi.

Portál ďalej píše, že potom ako je nahrávanie videa dokončené, tak používateľ ho môže ďalej upraviť. Napríklad môže posúvať zvukovú stopu, pridať popis, či pracovať s rôznymi filtrami a podobne. Akonáhle používateľ ukončí úpravu videa, tak ho môže uložiť, a prípadne neskôr nahrať na server, či ho ďalej zdieľať.

Aktuálne sa zdá, že táto funkcia je v súčasnosti limitovanou len pre hŕstku používateľov naprieč Indiou.   V každom prípade, uvítali by ste túto funkciu aj v našom regióne? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre