YouTube „vyzýva“ TikTok do priameho súboja. Začína testovať novú funkciu

YouTube začína testovať novú funkciu, ktorá podľa popisu pripomína TikTok videá

Youtube vs TikTok
Zdroj: Vosveteit.sk

TiTok je bezpochyby jednou z najrýchlejšie rastúcich sociálnych sieti, ktorá má aktuálne okolo 800 miliónov používateľov. Ide o sociálnu sieť, ktorá si získala svoju popularitu vďaka krátkym niekoľko sekundovým videám, v rámci ktorých najčastejšie používatelia zdieľajú zábavné videá.

Portál techcrunch.com upozorňuje na to, že video portál YouTube prostredníctvom oficiálneho blogu oznámil, že začína s experimentom, v rámci ktorého budú môcť používatelia vytvoriť krátke videá a nahrať ich na servery spoločnosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ide o TikTok v podaní Youtube?

Na blogu serveru Youtube sa môžete konkrétne dočítať:

„Testujeme nový spôsob, ako môžu tvorcovia obsahu ľahko nahrávať viac klipov priamo z mobilnej aplikácie YouTube a nahrávať ich ako jedno video. Ak sa nachádzate v tomto experimente, zobrazí sa vám možnosť „vytvoriť video“ v toku nahrávania z mobilného zariadenia. Klepnutím alebo podržaním tlačidla nahrávania zaznamenáte prvý klip a potom znova klepnutím alebo uvoľnením tlačidla záznam zastavíte. Tieto kroky opakujte dovtedy, kým neukončíte záznam až do maximálnej dĺžky 15 sekúnd. Ak by ste chceli odovzdať dlhšie video, budete to môcť urobiť odovzdaním z galérie telefónu namiesto nahrávania prostredníctvom aplikácie. Tieto experimenty začíname na smartfónoch (Android aj iOS) s malou skupinou ľudí, aby sme získali spätnú väzbu.“

Youtube v rámci publikovaných správ neponúkol k danej službe viacero informácií. Napríklad či budú k dispozícii možností úprav videí, ako je napríklad možnosť pridania hudby,  filtrov, či rôznych efektov a podobne. To sú práve funkcie, ktoré robia z TikTok videí tak žiadaný obsah. Pravdepodobne sa to však čoskoro dozvieme, hneď ako začnú prví testeri tejto funkcie zverejňovať prvé videá.

Táto funkcia by pritom nebola prvou, ktorú by si YouTube „osvojil“ od konkurencie. Napríklad v roku 2017 spustil alternatívnu službu k Instagram príbehom, ktorá umožňuje tvorcom videí nahrávať viac obsahu, ako len bežné videá. Zaujímavé bude zároveň sledovať, ako si funkciu vyššie osvoja testeri, a prípadne neskôr aj používatelia. Ide predsa len o vcelku rozdielne platformy s inou cieľovou skupinou, hoci na prvý pohľad sa to tak nemusí zdať. Youtube okrem iného potvrdil, že (zatiaľ) v priebehu tohto testovania sa nebudú videá zobrazovať ako príbehy, bohužiaľ však ďalej nespresnil, ako budú dohľadateľné.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre