„Youtube Shorts“: Funkcia, ktorá by mala konkurovať známej a rýchlorastúcej sieti TikTok

Youtube vyzve do priameho súboja sociálnu sieť TikTok, ktorá je jednou z najrýchlejšie rastúcich platforiem. Pracuje na funkcii "Shorts".

Youtube vs TikTok
Zdroj: Pixabay.com (rifkiedr), Vosveteit.sk

TikTok je sociálna sieť, ktorá je pôvodom z Číny a úspešne expanduje  aj do ďalších regiónov sveta. Ide o video platformu, ktorá je populárna obzvlášť v prípade tínedžerov. Funguje na tom princípe, že používatelia môžu prostredníctvom aplikácie vytvárať a zdielať krátke 15-sekundové videá. Okrem iného si v minulosti táto aplikácia získala extra mediálnej pozornosti v dôsledku kontroverzného obsahu, v rámci ktorého sa autori videa sebapoškodzovali, vyzývali ďalších k nezmyselným adrenalínovým výzvam a podobne.

Youtube Shorts

Zahraničný portál theverge.com prišiel so správami, v ktorých hovorí o tom, že spoločnosť Youtube pracuje na projekte, ktorý by mal konkurovať sociálnej sieti TikTok. Podľa všetkého názov funkcie bude „Youtube Shorts“. Fungovať by mala na veľmi podobnom princípe ako TikTok, používatelia budú vytvárať krátke videá, ktoré budú môcť publikovať v rámci informačného kanálu v mobilnej verzii aplikácie. Okrem toho používatelia budú môcť pri tvorbe týchto videí  využívať hudbu z katalógu Youtube. To, že nejde len o fámy, naznačuje aj Dylan Byers, reportér portálu NBC News, ktorý robil rozhovor so Susan Wojicki, jednou z popredných manažérok spoločnosti. Rozhovor však ešte nie je aktuálne dostupný. Zo statusu, ktorý však publikoval je zrejme, že Youtube pracuje na projekte s krátkymi videami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pri pohľade na štatistiky a tempo rastu sociálnej siete TikTok, ktorá za posledné dva roky rástla o viac ako 125%, je zrejme, prečo sa Youtube zaujíma aj túto atraktívnu funkciu. Len pre zaujímavosť, za posledných 12 mesiacov bola aplikácia TikTok stiahnutia 842-milónovkrát z obchodu Google Play a App Store. V súčasnosti nie je známe, kedy funkcia bude oficiálne dostupná. Najviac sa však spomína 4. kvartál tohto roka.

Youtube v súčasnosti na mesačnej báze používa približne 2-miliardy používateľov. Podľa štatistík spoločnosti Alexa.com je Youtube aktuálne 2. najnavštevovanejšou stránkou na svete, hneď po Google. Priemerný čas, ktorý používatelia strávia na stránke je podľa štatistík Alexy 13 minút a 1 sekunda.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre