Youtube potichu spustil bezplatné prehrávanie vybraných Hollywoodskych filmov, má to však jeden háčik

Zdroj: vlastný

Internetová video platforma YouTube je nepochybne najväčšou platformou svojho druhu na svete. Svoj obrovský potenciál využíva už viacerými formami a jednou z nich je nepochybne aj online požičovňa filmov. Youtube totižto aj v našich končinách už niekoľko mesiacov ponúka prenájom filmov za pár eur. Výhodou zapožičaných filmov je, že sú vždy v tej najvyššej možnej kvalite a divákov počas prezerania neotravujú žiadne reklamy. Najpopulárnejšia video platforma ale vymyslela nový spôsob, ako uspokojiť aj zákazníkov, ktorí za zhliadnutie filmu odmietajú zaplatiť.

Moderná internetová televízia

Pri prezeraní klasického obsahu na YouTube ste sa určite stretli s reklamami, ktoré Vás otravujú na začiatku videa, poprípade aj počas jeho pozerania. YouTube chce podobnú taktiku využiť aj vo svojej online požičovni. Divákom jednoducho ponúkne možnosť zakúpenia filmu, alebo jeho bezplatné zobrazenie, no bohužiaľ, s niekoľkými cielenými reklamami, poprípade platenou propagáciou. Tým pádom by sa stala z platformy Youtube akási forma klasickej televízie, no zatiaľ nie je známe, koľko reklám bude musieť divák odsledovať, aby si mohol celý film pozrieť úplne bezplatne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V ponuke je hneď niekoľko hollywoodskych klasík

Nový program s bezplatnými filmami bol prednedávnom spustený v USA a časom sa podľa všetkého dostane aj do všetkých kútov sveta. V ponuke je aktuálne až 100 hollywoodskych filmov, medzi ktorými sa nachádzajú aj klasicky ako Rocky, alebo Terminátor. Na svoje si prídu ale aj fanúšikovia akčných filmov, thrillerov alebo komédií.

Či sa v budúcnosti oplatí viac pozerať filmy online prostredníctvom platformy Youtube, alebo si na ne počkať v televízii, ukáže len čas. Je ale veľmi nepravdepodobné, že Youtube zvolí až tak agresívnu reklamnú kampaň, ako to robia klasické komerčné televízie, ktoré to s reklamami naozaj preháňajú.

Zdroj: techcrunch.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre