YouTube Music dovoľuje užívateľom vyhľadať pesničku novým a zaujímavým spôsobom: Čo poviete na túto funkciu?

Po novom môžu užívatelia vyhľadať pesničku hmkaním, pískaním alebo spievaním

YouTube Music dostal zaujímavú funkciu vyhľadávania pesničiek
Zdroj: Unsplash (Steven Erixon, Szabo Viktor), Úprava: Vosveteit.sk

Každý to zažil aspoň raz. Počuli ste pesničku, ktorá sa vám zasekla v hlave, no nemali ste najmenšiu predstavu ako sa volá. V poslednom zúfalom akte ste otvorili aplikáciu Shazam a začali ste ju podľa vašich najlepších schopností spievať alebo “hmkať”, no ako ste už čakali, aplikácia vám nenašla nič.  

Aplikácie ako Shazam sú na nezaplatenie, ak počujete v rádiu alebo v nejakom podniku pesničku, ktorá sa vám páči. Ak ale pesnička skončí alebo sme ju počuli inokedy, potom nám už len ostáva čakať, kedy na ňu natrafíme opäť. Ako sme už opisovali vyššie, niektorí sa môžu raz, dvakrát pokúsiť pesničku zahmkať, no bohužiaľ aplikácia nebola postavená na to, aby si dokázala poradiť s improvizáciou.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako ale informuje The Verge, už čoskoro vám YouTube Music ponúkne možnosť nájsť pesničku spomínaným hmkaním, pískaním alebo zaspievaním časti pesničky. Nová funkcia sa postupne začína dostávať na zariadenia a možno ju už máte aj vy. Ak áno, mali by ste vidieť ikonu zvukovej vlny, v pravom hornom rohu, keď stlačíte vyhľadávanie. Viď snímku obrazovky nižšie.

YouTube Music dostal zaujímavú funkciu vyhľadávania pesničiek
Zdroj: Vosveteit.sk

Jednoducho kliknite na túto ikonu a spustí sa odposluch. Potom stačí melódiu pesničky zapískať alebo zahmkať, či zaspievať. Neradi to hovoríme, no od tohto bodu je to už len na vašich schopnostiach. Musíme ale povedať, že človek nemusí oplývať nejakým extra hudobným talentom, aby sa dostal k hľadanej pesničke. Funkciu sme vyskúšali a až na jeden prípad, sa nám podarilo dostať sa skutočne k pesničke, ktorú sme hľadali.  

YouTube Music dostal zaujímavú funkciu vyhľadávania pesničiek
Zdroj: Vosveteit.sk

Funkcia pracuje na jednotku

Na to, čo sa funkcia pokúša dosiahnuť, však funguje mimoriadne dobre, no mali by ste byť pripravený na nejeden vtipný “omyl”. Zároveň ale nemôžeme povedať, že by to bola čisto chyba novej funkcie. YouTube Music sa pokúša uhádnuť pesničku len na základe toho, čo aplikácii zadáte svojim hlasom. Niekomu to pôjde lepšie, inému horšie, no každopádne táto funkcia prináša užívateľom niečo, čo chceli od Shazamu už dlho.

Podobnú funkciu prináša Google asistent už dlhú dobu, no ten je v porovnaní s YouTube Music výrazne pomalší.  

Čo sa funkcie hmkania týka, tá sa dostáva na zariadenia. Znamená to, že niektorí ju už budú mať, iným by sa mala objaviť do niekoľkých dní. Uistite sa ale, že máte aplikáciu aktualizovanú. Niektorí užívatelia iOS funkciu pozorovali aj na ich smartfónoch, no zdá sa, že na iPhonoch ešte nie je tak rozšírená ako na Androidoch.  

Každopádne by sme radi počuli aj o vašich pokusoch a omyloch. Podeľte sa s nami v komentároch o to, či sa vám podarilo nájsť vašu pesničku alebo ak nie, čo vám našlo miesto nej.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre