SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi zrejme vybaví svoju novú vlajkovú loď fotoaparátom s periskopom, podobným aký má smartfón Huawei P30

Xiaomi tak bude nasledovať svojich krajanov Huawei a Oppo

Spoločnosť Xiaomi sa zrejme zaradí na zoznam výrobcov, ktorí svoje smartfóny vybavujú najmodernejšou a najpokročilejšou približovacou technológiou, aká sa doposiaľ vyskytla v smartfónových fotoaparátoch. Na zozname sú aktuálne iba dvaja výrobcovia, ktorí taktiež pochádzajú z Číny. Špeciálnu periskopovú štruktúru využívajú smartfóny Huawei P30 a Oppo Reno, pričom oba spomenuté smartfóny dokážu priblížiť obraz až 10-násobne, pričom zanechajú najvyššiu kvalitu obrazu. Ku týmto smartfónom sa ale možno už čoskoro pridá nová vlajková loď spoločnosti Xiaomi. Informácie o odhalenom patente boli zverejnené na portáli MyDrivers.

Ďalšie odhalenie cez patentový úrad

Patentová prihláška bola podaná na Čínskom úrad pre duševné vlastníctvo ešte v roku 2018, no údajne bola schválená len nedávno. Patent nesie označenie „Komponenty kamery a elektronické zariadenia“, pričom ako sme už načrtli vyššie, Xiaomi sa v ňom zameriava na špeciálny zachytávací mechanizmus, ktorý je vyskladaný z hlavnej kamery a prídavnej, kolmo uloženej kamery s periskopickým objektívom. Celý systém sa pritom spolieha nalom svetla, vďaka čomu sa dá dosiahnuť meniace sa zväčšenie bez akéhokoľvek ďalšieho zväčšovania samotnej kamery, či zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
xiaomi mi mix 4 fotoapart s periskopom_opt
Zdroj: MyDrivers

Neprekonateľná kvalita priblíženého obrazu

Ako sme už spomínali, s takýmto kamerovým systémom dokážu zariadenia zachytávať oveľa detailnejšie priblížené fotografie, ktoré oproti klasickým fotografiám vôbec nestrácajú na kvalite. Ďalšou výhodou takéhoto systému je aj skvelá kooperácia s optickou stabilizáciou obrazu. Aktuálne riešenia od spoločností Huawei a Oppo dosahujú ohniskovú vzdialenosť 125 mm, respektíve 135 mm a v tomto rozmedzí sa bude pohybovať zrejme aj Xiaomi.

I keď Xiaomi ku odhalenému patentu nezaujala ešte žiadne stanovisko, povráva sa, že túto technológiu by mohla implementovať do svojej novej vlajkovej lode Xiaomi Mi Mix 4. Na potvrdenie takýchto informácií si musíme určite počkať ešte hodnú chvíľu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close