SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi začalo sprístupňovať MIUI 13 pre prvých testerov. Tieto zariadenia patria medzi prvé lastovičky

Xiaomi začalo distribuovať naprieč Čínou MIUI 13 v rámci uzavretého BETA programu. Všetko nasvedčuje skorému predstaveniu nadstavby.

Nadstavba MIUI 13 je v posledných dňoch široko diskutovanou témou. Dôvodom sú viaceré úniky správ, ktoré nasvedčujú skorému uvoľneniu nadstavby pre prvé zariadenia. Napríklad, len včera sa do obehu dostala informácia, že nadstavba bude pravdepodobne uvoľnená po boku zariadenia Xiaomi 12. S touto informáciou prišla známa Xiaomiui komunita, ktorá prišla i s dôkazmi, ktoré to potvrdzujú.

Najnovšie náš sesterský portál xmobile.sk odvolávajúc sa na zahraničné zdroje upozorňuje na to, že Xiaomi začalo aktívne distribuovať MIUI 13 pre prvé zariadenia. Samozrejme, zatiaľ ide iba o uzatvorený BETA program. Všetko tak nasvedčuje tomu, že oficiálne predstavenie nadstavby, na ktoré mnohí z nás netrpezlivo čakajú, je skutočne za rohom.

Tieto modely dostávajú aktualizáciu ako prvé

Samozrejme, nadstavba MIUI 13 nebude distribuovanou v prvej vlne pre všetkých, ale len pre časť modelov telefónov spoločnosti. Podľa očakávania, nájdeme medzi nimi najmä vlajkové modely smartfónov. Pôjde najmä o telefóny Xiaomi, ale nájdeme medzi nimi i smartfóny Redmi. Ide konkrétne o tieto modely telefónov:

  • Xiaomi Mi MIX 4: V13.0.0.3.SKMCNXM
  • Xiaomi Mi 11 Ultra: V13.0.0.8.SKACNXM
  • Xiaomi Mi 11: V13.0.0.8.SKBCNXM
  • Xiaomi Mi 10S: V13.0.0.4.SGACNXM
  • Xiaomi Mi 11 Lite 5G: V13.0.0.5.SKICNXM
  • Redmi K40 Pro (Xiaomi Mi 11i): V13.0.0.8.SKKCNXM
  • Redmi K40 (POCO F3): V13.0.0.3.SKHCNXM

Je nutné však podotknúť, že Xiaomi začalo s distribúciou MIUI 13 len pre čínske verzie ROM zariadení. Rovnako treba uviesť, že verzie softvéru vyššie, sa spájajú spolu aj s aktualizáciou na Android 12. Čo sa týka dostupnosti globálnej verzie nadstavby, očakávame, že Xiaomi ju oficiálne predstaví pre širokú verejnosť s niekoľko týždňovým oneskorením, niekedy v priebehu januára až februára. Medzičasom sa však bezpochyby dostanú do obehu Xiaomi.EU ROM verzie softvéru, ktoré si budeme môcť nahrať do našich zariadení v predstihu.

Čo sa týka oficiálneho predstavenie nadstavby, kde Xiaomi predstaví širokej verejnosti vlastnosti MIUI 13, očakáva sa, že sa tak stane ešte v polovici decembra. Niektoré zdroje upozorňujú na 12. decembra, iné zas na 16. Mimochodom, dovoľte nám dať vám do pozornosti aplikáciu MIUI Downloader, prostredníctvom ktorej si viete overiť kompatibilitu vášho smartfónu s nadchádzajúcou nadstavbou MIUI 13, ako aj s Androidom 12.

Zobraziť komentáre
Close
Close