Xiaomi v tichosti vypustilo novú bezpečnostnú funkciu do svojej nadstavby: Pozrite sa, aká zmena nás čaká

Nová bezpečnostná funkcia nadstavby MIUI od Xiaomi nás má ochrániť pred hrozbami a zbieraním údajov. Pozrite sa, ako bude Pure Mode vyzerať.

MIUI Pure
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Nadstavba MIUI 13 sa nesie v duchu bezpečnosti používateľa, na čo nás upozorňovala i sama spoločnosť počas jej predstavovania. Nová verzia nadstavby operačného systému Android nám priniesla viacero bezpečnostných prvkov, medzi ktoré môžeme zarátať napríklad blokovanie niektorých podozrivých aplikácií, lepšiu technológiu pre rozpoznávanie tváre či automatické pridanie vodoznaku pri skenovaní citlivých dokumentov. Portál gizmochina.com nás však teraz informuje o novej funkcii, ktorú Xiaomi nečakano vypustilo do čínskej verzie nadstavby a pravdepodobne sa čoskoro objaví i u nás. Reč je o tzv. Pure Mode, ktorý bude tvoriť bezpečnostné sito pred inštaláciou nebezpečných aplikácií. A ako bude táto funkcia fungovať sa teraz dozvieme spoločne.

Podobnú funkciu už poznáme od konkurenčných spoločností

Nadstavba MIUI 13 sa na náš trh ešte riadne nedostala a už jej pribúdajú nové funkcie. Pure Mode sa do smartfónov v tichosti dostala 15. januára a fanúšikom spoločnosti mohla byť mierne povedomá. Dôvodom je podobnosť funkcie s bezpečnostnou kontrolou, ktorú využívajú smartfóny od spoločnosti Oppo, Realme či OnePlus v Číne. Novinka v nadstavbe MIUI od Xiaomi je však výhodnejšou pre konečného používateľa, pretože kontrola aplikácie prebieha na pozadí ešte pred jej inštaláciou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vysvetlíme si teda, o čo v prípade Pure Mode ide. Funkcia má za úlohu skontrolovať aplikácie pred ich inštaláciou a ochrániť tak používateľov pred inštaláciou potenciálnej hrozby či malvéru. Nová funkcia má ďalej za úlohu zistiť, či aplikácia nezbiera citlivé dáta o svojom používateľovi a tiež skontrolovať kompatibilitu a vyhnúť sa tak neskorším bugom a pádom aplikácie. Všetky aplikácie sú manuálne kontrolované spoločnosťou Xiaomi, nejde teda o žiadne automatické kontroly, ktoré by sa dali jednoducho obísť.

Čo robiť, ak nám Pure Mode nedovolí inštaláciu našej aplikácie?

Pure Mode v nadstavbe MIUI je voliteľná funkcia, ktorú si môžete, no nemusíte aktivovať. Ak by vám teda náhodou nevyhovoval spôsob, akým vás funkcia chráni, môžete si ju jednoducho vypnúť. V prípade, že by ste si to neskôr rozmysleli, si funkciu môžete opätovne zapnúť. Aplikácie si však môžete i manuálne povoliť a vyhlásiť za bezpečné. V konečnom dôsledku to vyzerá tak, že Pure Mode v nadstavbe MIUI je nenásilným spôsobom, ako nás ochrániť pred nástrahami virtuálneho sveta.

Nová funkcia by sa mala neskôr objaviť i na globálnom trhu po boku nadstavby MIUI 13. V súčasnosti tak vychádza len v Číne a nečudovali by sme sa, keby na globálnom trhu mala tiež oneskorenie. Predsa len treba všetky dostupné aplikácie manuálne skontrolovať. A tento proces môže chvíľu potrvať. Ako bude nakoniec teda vyzerať finálna verzia funkcie sa budeme musieť nechať prekvapiť.

Aktivujete si funkciu Pure Mode i vo vašom Xiaomi smartfóne? A pozdáva sa vám zatiaľ nadstavba MIUI 13? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre