SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi už tento rok toľko smartfónov v Európe nepredstaví: Na pláne sú už len tieto modely!

Xiaomi zrejme tento rok prinesie do Európy len jeden model s čipsetom Snapdragon 8 Gen 1+. Zvyšné prídu nakoniec len do Číny.

Každý jeden fanúšik spoločnosti Xiaomi vie, že v Európe nájdeme iné modely ako v Číne. Častokrát sa stáva, že čínsky gigant predstaví niektoré modely len v Číne a tie nakoniec do Európy buď neprídu vôbec alebo prídu neskôr s menšími zmenami. Postupne sa však vynárajú informácie o tom, ktoré modely ešte tento rok uvidíme v Európe aj keď v Číne ich nakoniec bude o niečo viac. Ak si teda brúsite tento rok zuby na niektorý zo zatiaľ nepredstavených modelov, poďte sa pozrieť, či naozaj ku nám príde. Môže sa totiž stať, že nakoniec ho u nás vôbec neuvidíme. Informácie o pripravovaných smartfónoch pre nás pripravila komunita Xiaomiui.

Len jeden smartfón s čipsetom Snapdragon 8 Gen 1+?

Po problémoch s prehrievaním čipsetu Snapdragon 8 Gen 1 vyrobeným spoločnosťou Samsung všetci čakáme na predstavenie čipsetu Snapdragon 8 Gen 1+, ktorý má tento problém eliminovať. Vyrobiť ho má totiž spoločnosť TSMC a žiadne prehrievanie by sa v jeho prípade diať nemalo. Nadchádzajúce smartfóny od Xiaomi, ktoré majú spadať do prémiovej triedy majú využiť už len tento čipset a na Snapdragon 8 Gen 1 by sme pomaly už mali zabúdať u nových smartfónov. Nepoteší nás zrejme fakt, že v Európe zrejme nájdeme len jeden model, ktorý tento čipset využije. Má ním byť Xiaomi 12T Pro, ktorý zrejme uvidíme až v druhej polovici tohto roka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Konkrétne sa rozprávame približne o mesiacoch október až november, kedy by spoločnosť mala už tradične predstaviť sériu T vo svojich radoch. A pýtate sa čo bude s modelom Xiaomi 12T? Ten by mal využiť čipset od spoločnosti MediaTek, podľa informácií z Mi Code. Rovnaká situácia nastala aj minulý rok, kedy základný model Xiaomi 11T využil Dimensity 1200, zatiaľ čo Pro verzia prišla s čipsetom Snapdragon 888. A čo bude s ostatnými smartfónmi s čipsetom Snapdragon 8 Gen 1+? Tie by sa za hranice Číny zrejme nemali pozrieť.

xiaomi 11T pro 2
Zdroj: Youtube @Xiaomi

Xiaomi plánuje príchod aj ďalších zariadení

Na nové smartfóny od Xiaomi čakáme už dlhšiu dobu, nakoľko pomaly prichádzajú úniky o nových modeloch. Len nedávno sme sa rozprávali o smartfónoch ako Xiaomi 12S a jeho Pro verzii. Tie majú rovnako využiť čipset Snapdragon 8 Gen 1+. Globálna dostupnosť smartfónov však nie je známa rovnako ako pri smartfóne s označením Xiaomi 12 Ultra. Vyzerá to však skôr na to, že uvidíme len čínske verzie týchto smartfónov a do Európy sa oficiálne nepozrú. Vlajkových modelov spoločnosti bude teda na našom trhu o niečo menej, aj keď mnoho fanúšikov čaká práve na spomínaný čipset Snapdragon 8 Gen 1.

Spomínané modely však patria do prémiovej triedy. Je samozrejmosťou, že modelov na globálnej pôde bude tento rok viac a už teraz sa nemôžeme dočkať na príchod Xiaomi 12 Lite, ktorý je tiež na ceste. Rovnako môžeme očakávať príchod viacerých lacnejších smartfónov od Redmi či Poco. A už zajtra uvidíme predstavenie nového smartfónu označeného ako Poco F4 GT aj u nás. Modelov teda na tento rok bude dosť, no zdá sa, že sme v Európe už väčšinu plánovaných modelov odhalili.

Plánujete kúpu niektorého z pripravovaných modelov? Alebo ste po novom smartfóne už siahli? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close