Xiaomi údajne chystá ďalší dostupný smartfón s označením Mi 10T Lite. Čo všetko o ňom vieme?

Pripravovaná dostupná novinka by sa mala pýšiť najmä netradične veľkou batériou s kapacitou až 4 720 mAh

Xiaomi Mi 10T
Zdroj: Twitter (TEchinDeep), Vosveteit.sk

Väčšine fanúšikov značky Xiaomi takmer určite neušla informácia o tom, že sa populárny čínsky výrobca pripravuje na predstavenie ďalších dvoch smartfónov z novej série Mi 10T. Novinky v podobe modelu Mi 10T a Mi 10T Pro by mali prísť s naozaj zaujímavými technickými špecifikáciami, ktoré by mohli osloviť aj tých najnáročnejších. Ich výhodou oproti bežnému modelovému radu Mi 10 by mala byť nižšia cenovka a to aj v našich končinách. Najnovšie správy z portálu Gizchina.com však poukazujú na informácie, ktoré naznačujú vývoj ešte ďalšieho, čiže v poradí tretieho zariadenia patriaceho pod prípadný modelový rad Mi 10T.

Xiaomi Mi 10T Lite

Ako informoval pôvodný zdroj na sociálnej sieti Twitter @stufflistings, v FCC certifikácii sa len prednedávnom objavil ďalší záhadný smartfón od spoločnosti Xiaomi, ktorý sme doposiaľ nikdy nevideli. V certifikácii nesie označenie Xiaomi M2007J17G a podľa dostupných informácii by mohlo ísť práve o dostupnejší model z radov nadchádzajúcej série Mi 10T, ktorý by mohol niesť označenie „Lite“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

I keď samotná certifikácia neprezrádza mnohé bližšie detaily, dostupné sú dve zásadné informácie. Smartfón bude bežať na systémovom rozhraní MIUI 12, pričom bude disponovať batériou s kapacitou až 4 720 mAh, čo by mohlo znamenať jeho útok na nižšiu strednú triedu, kde sú väčšie batérie často kľúčovým aspektom pri výbere nového smartfónu.

Pôvodný zdroj naznačuje, že smartfón bude takmer určite uvedený na indickom trhu, no je vysoko pravdepodobné, že ho práve vďaka jeho možným „súrodencom“ Mi 10T a Mi 10T Pro uvidíme aj na európskom trhu. Na bližšie informácie, ako aj na finálne označenie pripravovaného modelu a na jeho cenovku si, pochopiteľne, budeme musieť ešte nejaký ten týždeň počkať.

Všetky doteraz známe informácie o nadchádzajúcej sérii Mi 10T od spoločnosti Xiaomi, ako aj očakávanú európsku cenu najdrahšieho modelu, nájdeš priamo na našom webe.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre