SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi testuje nadstavbu MIUI 13 i u tohto ikonického modelu: Tu sme však už aktualizáciu ani neočakávali!

Nadstavba MIUI 13 by nakoniec mohla prísť i do série Redmi Note 8. Nie je však zatiaľ známe, či Xiaomi takúto aktualizáciu vôbec vydá.

Nadstavba MIUI 13 sa už blíži k svojmu predstaveniu, keďže len pred niekoľkými hodinami vyšla na verejnosť informácia o dátume, kedy už konečne nadstavbu uvidíme. Nová verzia úpravy pre operačný systém Android má prísť po boku modelov z radu Xiaomi 12, ktoré uvidíme už 28. decembra. Najnovšie však na verejnosť vychádza informácia o ďalšom smartfóne, ktorý má túto verziu systému získať. A i keď sme to asi viacerí už nečakali, Xiaomi upravuje nadstavbu i pre model Redmi Note 8 z roku 2019. Na informáciu nás upozornila komunita Xiaomiui, ktorá odhalila verziu nadstavby i pre tento model. Bude však nadstavba dostupná pre každého?

Xiaomi pripravuje nadstavbu MIUI 13 i pre Redmi Note 8

V roku 2019 nám čínske Xiaomi predstavilo sériu smartfónov Redmi Note 8. Tá pozostávala z troch modelov, medzi ktorými nájdeme základný Redmi Note 8, jeho vylepšenú 8T verziu a tiež model s prívlastkom Pro. Modely si získali veľkú popularitu, na čo značne reaguje aj Xiaomi. Pripravuje totiž verziu nadstavby MIUI 13 i pre základný model, čím ubezpečí stálych používateľov modelu, že ho ešte nemusia vymieňať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

I keď sme zatiaľ mohli odhaliť len prípravu MIUI 13 pre základný model, očakávame, že Xiaomi pripraví nadstavbu pre celú sériu. Dnes už dvojročné modely by tak získali už tretiu veľkú aktualizáciu MIUI, čo nemá Xiaomi úplne vo zvyku. Na druhú stranu sú však tieto smartfóny veľmi populárne. Otázkou teda ostáva, či majú modely stále dostatočný výkon na to, aby „utiahli“ i MIUI 13.

Zatiaľ nevieme, či aktualizácia príde medzi používateľov

Príprava aktualizácie zo strany Xiaomi pre staršie modely ešte nie je znakom toho, že naozaj príde ku nám. Vzhľadom k aktualizačnej politike spoločnosti takáto dlhá podpora nie je bežná a vôbec by sme sa nečudovali, keby z nej spoločnosť ešte „vycúvala“. Predpokladáme, že čínsky gigant zatiaľ len skúša, čoho je vlastne schopný. Stále je tu v hre i možnosť, že aktualizácia nakoniec príde len v čínskej ROM. Na globálnom trhu by sa tak neobjavila.

Dúfame však, že príprava aktualizácie prebehne bez problémov a modely z radu Redmi Note 8 sa dočkajú ešte roku podpory. I keď Android 12 u modelov očakávať nemusíme, bolo by pekné, keby ku nim prišlo aspoň MIUI 13. Na výsledok si však zrejme budeme musieť ešte chvíľu počkať. Spoločnosť nám však stále dáva nádej, že nadstavba MIUI 13 príde i do série Redmi Note 8.

Vlastníte stále niektorý model zo série Redmi Note 8? A získa váš model nadstavbu MIUI 13? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close