SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi telefóny by mali ako prvé podporovať nový navigačný systém IRNSS

India má v tomto roku v pláne spustiť nový navigačný systém IRNSS. Smartfóny spoločnosti Xiaomi by mali byť prvými, ktoré budú tento nový štandard podporovať.

V súčasností existuje niekoľko rôznych alternatív pre aktívne sledovanie polohy, sú nimi systémy ako napríklad GPS, za ktorého vývojom stoja Američania, A-GPS systém, za ktorým stojí Rusko, či BeiDou systém, za ktorým stojí zas Čína.

Najnovšie, medzi tieto navigačné systémy sa čoskoro zaradí aj navigačný systém IRNSS, za ktorým stojí India (IRNSS skratka znamená: The Indian Regional Navigation Satellite System). Ako prvými mobilnými zariadeniami, ktoré by mali podporovať tento nový štandard, budú patriť smartfóny spoločnosti Xiaomi, píše portál thenextweb.com. Portál sa odvoláva sa na spoločnosť Qualcomm, ktorá potvrdila informácie, že vybrané procesory, ktoré bude spoločnosť dodávať pre Xiaomi budú obsahovať čip NaVIC s podporou tohto nového štandardu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
navigacny system IRNSS_3
Zdroj: MIUI

V rámci oficiálneho blogu spoločnosti Xiaomi sa ďalej píše, že tento systém bude aktuálne pokrývať Indiu a jej priľahlé časti. Inými slovami, v našom regióne aktuálne nebude tento navigačný systém využiteľný. To by sa však postupom času mohlo zmeniť. Vznik tejto novej technológie, resp. štandardu sa datuje do roku 2018, a jeho spustenie komerčného využitia je naplánované na tento rok.

„GPS má 24 satelitov, počet satelitov viditeľných pozemným prijímačom je obmedzený. 24 satelitov je na strednej obežnej dráhe Zeme. Kedykoľvek a na akomkoľvek danom mieste musia byť v dosahu prijímača najmenej štyri satelity. V prípade IRNSS je sedem satelitov v geosynchrónnych obežných dráhach, a preto je vždy viditeľné pre prijímač v oblasti 1500 km okolo Indie. Ďalším bodom je to, že satelity sú takmer kolmé nad Indiou, a preto je viditeľnosť v „mestských kaňonoch“ oveľa lepšia ako v prípade GPS.“

navigacny system IRNSS_2
Zdroj: MIUI

Nový navigačný štandard by mal byť aktuálne tvorený 7 satelitmi, ktoré by mali byť schopné zamerať polohu s presnosťou na 5 až 10 metrov. Nový štandard by mal byť dostupný ako pre verejnosť, tak aj pre vybrané verejné inštitúcie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close