Xiaomi sťahuje v Českej republike radu smartfónov Mi 10 z predaja. Aj keď spoločnosť mlčí, tak dôvod asi tušíme

Podľa najnovších informácií produktová rada Xiaomi Mi 10 sa z oficiálnej distribúcie v ČR už nebude predávať

Xiaomi Mi 10 Pro
Zdroj: Youtube (808)

V prvej polovici februára tohto roka spoločnosť Xiaomi predstavila produktovú radu smartfónov Mi 10. Tá prišla vskutku so špecifikáciami hodnými toho najvyššieho ranku. Smartfón Mi 10 Pro sa dokonca dostal na krátku chvíľu na vrchol rebríčku DXOMARK (rebríček najlepším fotomobilov na trhu) a zároveň už dlhšiu dobu dominuje rebríčku AnTuTu, ktorý monitoruje výkon smartfónov.

Prelomový, ale na Xiaomi aj tak drahý

Smartfón vo všeobecnosti prišiel s funkciami a technológiami, ktoré boli dovtedy vcelku neznámymi alebo zabudnutými. Za spomenutie stojí napríklad nový formát fotografií .HEIF, ktorý šetrí približne 50% dát oproti formátu .JPEG. Smartfón ďalej ponúkol duálny lineárny 1.2cc reproduktor, ktorý dotiahol smartfón na pomyselný „Olymp“ audio smartfónov, a takto by sme mohli pokračovať niekoľko ďalších minút.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Bolo tam však jedno veľké „ALE“. Tým je cena. Smartfón určite nepatril medzi tie najlacnejšie, aj keď treba dodať, že v porovnaní s konkurenciou v parametrovo rovnakej skupine, ide stále o jeden z atraktívnejších smartfónov. Rozdiely v cene medzi smartfónmi neboli už však tak dramatické, obzvlášť v Európe.

Český portál smartmania.cz prišiel s informáciami, ktoré hovoria o tom, že česká pobočka Xiaomi sťahuje z predaja produktovú líniu smartfónov. Oficiálny dôvod stiahnutia predaja produktovej rady smartfónov Mi 10 zatiaľ nepoznáme, ale môžeme ho tušiť. Je ním pravdepodobne cena, ktorá sa odzrkadlila na nižších predajoch. Zároveň treba dodať, že Xiaomi ponúka aj smartfón Mi Note 10, ktorý z pohľadu kvality kamery je veľmi podobným s tým rozdielom, že výkon zariadenia je slabším, ale stále dostatočným pre dnešné potreby.

Aká je situácia na Slovensku už zisťujeme u oficiálneho distribútora. Podľa našich zdrojov oficiálny distribútor aktuálne predáva vo svojej ponuke zariadenia Mi 10 EEA 8+256 Šedá (aktuálne je nedostupný), Mi 10 EEA 8+256 zelená a Mi 10 EEA 8 128 Šedá. Pro verziu zatiaľ neuviedol oficiálne na trh. Treba však dodať, že v tomto prípade hovoríme len o oficiálne distribúcii pre slovenský trh. Inými slovami, smartfóny môžu byť dostupné aj prostredníctvom iných neoficiálnych distribúcií (resp. z oficiálnych distribúcií z iných regiónov ako je Slovensko určených pre Európu).


Aktualizované: 12.07:2020  (doplnené o stanovisko Xiaomi)

„Z dôvodu nadštandardné dopytu po modeloch Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro v domovskej Číne, ktoré sa tak zo strán odborných médií, tak bežných užívateľov stretli s neočakávane pozitívnym ohlasom, sa vedenie spoločnosti Xiaomi rozhodlo, že tieto dva produkty bude naďalej predávať iba na domácom trhu. Toto obmedzenie sa však netýka produktu Mi 10 Lite, ktorý je a bude aj naďalej na slovenskom trhu dostupný.

Čo sa týka smartphonov Mi 10 a Mi 10 Pro, ktorých predaj nebude do budúcnosti prebiehať v rámci Českej republiky, chceme zdôrazniť, že budú mať oba tieto modely teraz i do budúcnosti plnú servisnú podporu a budú úplne funkčné. Z modelov Mi 10 a Mi 10 Pro sa tak stáva „limitovaná edícia“, ktorú je momentálne stále možné u vybraných obchodných partnerov zakúpiť “ hovorí Kateřina Czyžová, projektová a PR manažérka spoločnosti Witty Trade, ktorá je distribútorom značky Xiaomi v Českej republike.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre