Xiaomi smartfóny majú v sebe tajného „žrúta batérie“. Vypni si ho a neoľutuješ, smartfón ti vydrží až 10-krát dlhšie!
Xiaomi smartfóny majú v sebe stále pozostatky funkcie, ktorá mala urýchliť doručovanie notifikácií.
Spoločnosť Xiaomi minulý rok nahradila známy a obľúbený operačný systém MIUI za výkonnejší a funkciami nabitý HyperOS. Nie tak dávno dostal tento OS aj aktualizáciu 2.1, ktorá prináša ešte viac noviniek a vylepšení.
Možno aj ty máš doma Xiaomi smartfón a hoci funguje výborne, existuje jedna funkcia, ktorá je naozaj veľkým žrútom batérie a mnohí o nej nevedia. Vypni ju a hneď uvidíš, že ti zariadenie vydrží nabité oveľa dlhšie. Spotreba batérie, ako informuje portál Xiaomi Time, je niečo, čo si užívatelia Xiaomi smartfónov všímajú dlhodobo, obzvlášť, keď je smartfón v pokoji a nič na ňom nerobíš.
Tou funkciou je App Autostart. Ide o funkciu, ktorá mala vyriešiť predchádzajúce problémy, ktoré tieto smartfóny mali. Pôvodne chcela spoločnosť Xiaomi vyriešiť problémy s príchodom notifikácií, ktorými trpeli staršie zariadenia, ešte na operačnom systéme MIUI. Možno aj ty si pamätáš, že niekedy ti dôležité správy prišli podstatne neskôr, než by mali. Problémom to bolo hlavne, ak ti neskoro prišla dôležitá správa. Teraz síce notifikácie chodia rýchlejšie, no funkcia, ktorou tento problém spoločnosť vyriešila, sa ukázala byť dvojsečnou zbraňou.
Tu je nutné spomenúť, že HyperOS operačný systém sa s príchodom notifikácií vysporiadal iným, efektívnejším spôsobom. App Autostart funkcia je teda dnes už zastaralá a môžeš ju teda spokojne vypnúť. Nemusíš sa báť, že by ti notifikácie začali chodiť neskoro a navyše ti batéria vydrží podstatne dlhšie. Vypnúť túto funkciu je zároveň naozaj veľmi jednoduché. Poďme sa pozrieť, ako na to.
Vypni funkciu Autostart pre aplikácie, ktoré nepotrebuješ
Hneď na začiatku musíme spomenúť, že Autostart nie je funkcia, ktorú raz vypneš a hotovo. Ide o povolenie, ktoré má udelených niekoľko aplikácií a pre každú ho musíš vypnúť zvlášť. Spravíš to tak, že si otvoríš nastavenia, v nich nájdeš možnosť aplikácie a následne zvolíš možnosť spustenia na pozadí.
Neprehliadni
Tu uvidíš aplikácie, ktoré sa môžu spustiť na pozadí. V našom prípade tam máme Facebook, Messenger, Instagram, Poznámkový blok, WhatsApp a iné. Lenže čo teraz? V ďalšom kroku ti už neporadíme, pretože je na tebe vybrať si aplikácie, ktoré pre teba nie sú dôležité. Napríklad ak nepoužívaš veľmi Facebook, pokojne ho odstráň z aplikácií, ktoré sa môžu spúšťať na pozadí. Odstrániť môžeš aj viac aplikácií, podľa toho, ako ich využívaš.
Aké aplikácie vybrať
Také všeobecné pravidlo znie, že četovacie aplikácie by si tam mal nechať, aby si dostával správy rýchlejšie. Hry alebo iné aplikácie nepotrebujú bežať na pozadí. Samozrejme, že všetko závisí od toho, koľko aplikácií odstrániš a či ide o náročnejšie aplikácie, no vytriedením nedôležitých aplikácií môžeš znížiť spotrebu batérie v pokojnom režime až o 10-násobok. Čím viac aplikácií odstrániš, tým viac batérie ušetríš.
“Väčšina užívateľov si neuvedomuje, aké veľké množstvo kontroly majú nad tým, koľko batérie ich zariadenie spotrebuje. Aj malé zmeny sa môžu postupne nabaliť a povedú k naozaj výraznému šetreniu batérie,” píše vývojár HyperOS v jednom zo svojich príspevkov.
Operačný systém HyperOS ponúka užívateľom naozaj bohaté nastavenia. Vďaka nim si vieš prispôsobiť každý aspekt svojho smartfónu. Samozrejme, že existujú aj ďalšie stratégie, ktoré ti pomôžu znížiť spotrebu batérie tvojho smartfónu. Ak máš OLED alebo AMOLED obrazovku, z tmavého režimu vieš vyťažiť oveľa viac, ako užívateľ s bežnou LED obrazovkou. V tmavom režime sú totiž čierne pixely na obrazovke vypnuté, čo vedie k šetreniu batérie. Ak by ťa ale zaujímali aj ďalšie spôsoby, ako môžeš šetriť batériu svojho nielen Xiaomi smartfónu, do pozornosti ti dávame aj tento článok.
Komentáre