SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi sa vyjadrilo k blokovaniu Mobilných služieb Google. Nakoniec je to úplne inak, ako to bolo prezentované

Xiaomi vyvracia fámy, že so spoločnosťou Google ukončuje na území Číny spoluprácu.

Začiatkom tohto týždňa obehla technologická svet správa, že Xiaomi začalo blokovať Mobilné služby Google vo vybraných smartfónoch na domácom trhu. Nakoniec je to však inak, ako to bolo pôvodne prezentované médiami, hovorí Xiaomi. Na tému upozorňuje portál gizchina.com.

Informácia pochádza z neoficiálneho zdroja

Údajne vyjadrenia spoločnosti, ktoré zaplnili plátky médií vyvracia,  nie sú založenými na pravde. Spoločnosť hovorí, že zdrojom tejto správy je skupina „Xiaomi Answer Community Group“, ktorá nie je oficiálnou skupinou spoločnosti. Následne sa týchto správ chytili mnohé média a viac menej sa rozšírili do celého sveta, pričom vyjadrenia boli neskôr vedená ako oficiálna správa. Xiaomi ďalej dodáva, že na dôveryhodnosti rovnako pridal fakt, že spoločnosť bola zaradená na sankčný zoznam vedený americkými úradmi. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi neplánuje žiadne zásadné obmedzenia

Xiaomi hovorí, že určitý rámec smartfónov bol dodávaný na trh bez podpory GSM. Dôvodom je, že Google služby nie sú na území Číny natoľko populárnymi, aby boli predinštalovanými. Ďalej dodáva, že táto časť smartfónov nie je a ani nebude nijako ovplyvnená. Všetko bude ako doposiaľ. Spoločnosť doplňuje, že pre tieto modely zariadení nebude existovať žiadna špeciálna podpora, ale ani obmedzenia. Inými slovami, používatelia týchto smartfónoch, ak budú chcieť používať GSM, tak si ich budú musieť nahrať do zariadenia po svojej línii. Spoločnosť zároveň dodáva, že naopak plánuje s Google rozširovať spoluprácu, a to aj v domácej Číne.

vyjadrenie xiaomi_ku GSM sluzbam
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi v závere doplňuje, že v prípade globálnych modelov smartfónov, všetky sú a aj naďalej budú dodávané  s Mobilnými službami Google

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close