SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi sa snaží pretlačiť do elity medzi fotosmartfónmi: Toto nás v najbližšej dobe čaká!

Xiaomi má svoje ďalšie modely predstavovať podľa nových pravidiel. Nové smartfóny by mali už prichádzať len s prémiovými snímačmi kamery!

Len nedávno sme vás informovali o tom, že Xiaomi sa chystá spôsobiť revolúciu medzi smartfónmi a priniesť už do každého i lacnejšieho smartfónu minimálne 50mpx hlavný snímač fotoaparátu. Zdá sa teda, že starším a menej kvalitným 48-megapixelovým snímačom odzvonilo, no čínsky gigant sa tu nezastaví. Vlajkové smartfóny majú po novom taktiež prejsť veľkou revolúciou a podľa portálu Gizchina.com má spoločnosť priniesť smartfóny, ktoré budú mať celkovo až 250mpx! Ako to bude vyzerať v praxi? Pozrite sa na to s nami!

Vlajkové modely budú mať už len dva snímače kamery

Keď sa pozrieme na zostavu snímačov v priemernom smartfóne, nájdeme medzi nimi minimálne jeden 2mpx snímač, ktorý je väčšinou len „do počtu“. Tomu má byť však koniec a ďalšia vlajková séria od Xiaomi by mala priniesť minimálne jeden model so zostavou len dvoch snímačov. V tomto prípade sa rozprávame o 200mpx hlavnom snímači s názvom ISOCELL HP1 a dopĺňať ho má ultraširoký 50mpx snímač.

Tento trend by mali nasledovať i ďalšie modely z vlajkovej série, pričom očakávame, že i modely zo série Xiaomi 12T a Xiaomi CC11 Pro budú patriť medzi takéto modely. Zmena však nečaká len vlajkovú sériu smartfónov. Stredná a high-end trieda sa dočká menších úprav tiež.

Stredná trieda sa zmocní súčasných vrcholových snímačov

Nižšia trieda získa 50mpx snímače, vlajková 200 + 50mpx a čo nám ostane pre triedu medzi nimi? Predsa 108 a 64mpx snímače! A zatiaľ čo tento a minulý rok sa tieto snímače kamery usídľovali najmä vo vyššej až prémiovej triede smartfónov, po novom by mali zavítať najmä do zlatého stredu.

Xiaomi sa týmto chce dostať bezpochyby do fotografickej špičky. My toto rozhodnutie schvaľujeme a už sa nemôžeme dočkať nových modelov. Novú éru mal totiž odštartovať model Redmi 10 a ďalšie predstavené modely by mali tento trend nasledovať. Výsledky sa dozvieme už čoskoro, lebo už o pár dní nám Xiaomi predstaví modely zo série Xiaomi 11T!

Potrpíte si na kvalitnej mobilnej fotografii? A akú kameru má váš smartfón? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close