SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi sa definitívne vyhne osudu spoločnosti Huawei, ktorý im hrozil. Spoločnosť bola odstránená zo sankčného zoznamu

Xiaomi sa definitívne dostalo spod tlaku sankcií, ktoré zaviedol voči spoločnosti ex-americký prezident, Donald Trump.

Začiatkom roka technologickú komunitu obletela správa, že Xiaomi bolo zaradené na sankčný zoznam spoločností vytvorený americkými úradmi. Stalo sa tak len niekoľko dní pred koncom mandátu amerického prezidenta, Donalda Trumpa.

Oficiálne komunikovaným dôvodom zaradenia spoločnosti na sankčný zoznam bolo, že spoločnosť je prepojená na čínske úrady vrátane vojenskej administratívy. Inými slovami, Xiaomi malo byť pre Ameriku potenciálnou hrozbou. Samozrejme, Xiaomi tieto tvrdenia obratom poprelo. Neskôr však vyplával na povrch úplne iný dôvod, ktorý mal stáť za sankciami. Podľa publikovaných správ z marca tohto roka, dôvodom bola osoba generálneho riaditeľa spoločnosti, Lei Jun. Ten totiž mal ešte v roku 2019 získať ocenenie „Vynikajúci staviteľ socializmu s čínskymi charakteristikami“ od MIIT (pozn. redakcie: ide o Ministerstvo priemyslu a informačných technológií).

Sankcie namierené voči spoločnosti mali za cieľ obmedziť tok amerických investícií do spoločnosti Xiaomi. Americkí investori sa museli totiž najneskôr ku koncu roka zbaviť akcií spoločnosti. V dôsledku toho okrem iného došlo k prudkému prepadu hodnoty akcií spoločnosti. Len pre zaujímavosť, jedným z najväčších investorov spoločnosti, je napríklad Qualcomm.

Neskôr Xiaomi podniklo právne kroky, prostredníctvom ktorých sa podarilo spoločnosti pozastaviť účinnosť sankcií. Spoločnosť však nemala vyhrané vzhľadom na to, že išlo len o ich dočasné pozastavenie. Najnovšie sa situácia však mení o 180-stupňov. 

Xiaomi je z najhoršieho vonku . Osud spoločnosti Huawei bol odvrátený

Spoločnosť Xiaomi prostredníctvom svojho oficiálneho Twitter účtu oznámila, že došlo k zrušeniu sankcií zo strany amerických úradov vrátane odstránenia spoločnosti zo sankčného zoznamu. Ako môžete čítať v statuse nižšie, tak spoločnosť sa definitívne vymámila zo sankčného zoznamu.

„…Spoločnosť Xiaomi (ďalej len „spoločnosť“) s potešením oznamuje, že včera 25. mája 2021 o 16:09 hod. (EST) vydal okresný súd Spojených štátov pre oblasť Columbie príkaz na ukončenie činnosti amerického ministerstva obrany. označenie spoločnosti za „Čínsku komunistickú vojenskú spoločnosť“ (CCMC). Zrušením tohto označenia súd pristúpil k formálnemu zrušeniu všetkých obmedzení pre občanov USA týkajúcich sa nákupu alebo predaja cenných papierov spoločnosti…“ píše sa v publikovanom statuse nižšie.

Via Xmobile

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close