SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi „rúbe“ vysoko. Generálny riaditeľ spoločnosti prezrádza ich hlavný cieľ. Otázne je, či sa im ho podarí naplniť!

Lei Jun zo Xiaomi má veľké ambície. Hovorí, že sa chcú stať svetovou jednotkou.

Čínsky technologický gigant, Xiaomi, v súčasnosti má jedno z najhojnejších období vo svojej histórii a to aj napriek tomu, že aj naďalej prebieha pandémia spôsobená ochorením COVID-19. Spoločnosť je číslom jedna na viacerých trhoch. Dominuje nielen v Indii, ale i vo viacerých krajinách Európy a spoločnosti sa dokonca podarilo nedávno v čiastkových štatistikách ovládnuť globálny trh so smartfónmi. V súčasnosti si spoločnosť drží postavenie svetovej dvojky, hneď za kórejským Samsungom. Aj keď treba dodať, že Xiaomi raketovo rastie a podľa posledných dát, od Samsungu je už „len na skok“.

Najnovšie spravodajský portál Gizchina.com upozorňuje na vyjadrenia riaditeľa spoločnosti, Lei Jun, ktorý má tie najvyššie ambície.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Chceme byť svetovou jednotkou“, hovorí Jun

Generálny riaditeľ má tie najvyššie ambície, zo Xiaomi chce spraviť svetovú jednotku. Tieto slová Jun uviedol len niekoľko mesiacov potom, ako si stanovili cieľ, udržať si pozíciu dvojky potom, ako predbehli americký Apple.

Na margo toho, keď sa stali svetovou dvojkou Lei uviedol, že ide o výsledok tvrdej práce globálnych „vojakov“ spoločnosti Xiaomi. Lei Jun vtedy tvrdil, že ich súper je veľmi silný a ich úlohou je udržať si druhé miesto. O niekoľko mesiacov neskôr sa však zdá, že sa jeho ciele zmenili. 

Podľa analytikov, nebude pre Xiaomi náročné stať sa globálnym lídrom, ale udržať sa na vrchole. Podľa expertov, jednou z kľúčových úloh pre spoločnosť bude zjednodušiť pomenovanie svojich smartfónov, ktoré je na prvý pohľad chaotické. Rovnako treba povedať, že úspech spoločnosti je podľa viacerých správ založený predovšetkým na páde spoločnosti Huawei v dôsledku sankcií USA. Kontroverzná je však otázka dlhodobej udržateľnosti. Veľa bude závisieť od úspechu spoločnosti Xiaomi na trhoch mimo Číny.

Rovnako sa dlhšiu dobu špekuluje, že Xiaomi má v pláne vstúpiť na americký trh. Zatiaľ však nemáme o tomto úmysle spoločnosti žiadne bližšie oficiálne informácie. V každom prípade, bude zaujímavé sledovať, ako sa bude spoločnosti dariť. Najbližšie týždne nám však odhalia, ako sa spoločnosti darilo za 3. kvartál tohto roka. Štatistiky, na ktoré netrpezlivo mnohí z nás čakajú, pravdepodobne vo veľkej miere budú predpovedať aj trend 4. kvartálu tohto roka.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close