Xiaomi Redmi 7A je oficiálne predstavený. Smartfón pre nenáročného používateľa s lákavou cenovkou

Xiaomi Redmi 7A predstaveny
Zdroj: via Gizmochina.com

Spoločnosť Xiaomi v priebehu dnešného dňa predstavila smartfón Redmi 7A, ktorý patrí do kategórie najdostupnejších. Jedná sa totiž o smartfón, ktorého cenovka by mala začínať na úrovni 599 Yuanov, čo je po prepočte predstavuje približne 80€ (pozn. redakcie: Xiaomi bude o oficiálnej cene informovať počas predstavenia zariadenia K20). Na predstavenie smartfónu upozornil portál Gizmochina.com.

Špecifikácie zariadenia Xiaomi Redmi 7A

Smartfón Redmi 7A je vyhotovený s polykarbonátového teľa, pokrytým nanopovlakom P2i, ktorý je odolný voči vode. Zároveň, výstupy telefónu sú chránené gumeným povlakom. Rozmery tela sú 146,30 x 70,41 x 9,55 mm a váži približne 150 gramov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Redmi 7A predstaveny
Zdroj: via Gizmochina.com

Do tohto tela sa podarilo spoločnosti Xiaomi vtesnať 5,45“ IPS LCD displej s pomerom strán 18:9 a rozlíšením 1440 x 720 bodov. Na prednej strane samozrejme nechýba ani 5MP selfie kamera, ktorá ponúka aj funkciu odomykania telefónu prostredníctvom tváre či skrášľovanie selfie forografií. Srdce smartfónu tvorí 8-jadrový procesor Qualcom Snapdragon 439. Spoločnosť Xiaomi však neuverejnila informáciu týkajúcu sa operačnej pamäte RAM, ale možno očakávať 2GB až 3GB v kombinácii so 16GB/32GB úložným priestorom. Smartfón ďalej disponuje batériou s kapacitou 4000mAh, ktorú nabijete za pomoci rýchlo nabíjačky s podporou do 10W. Bohužiaľ však, telefón disponuje len výstupom v podobe microUSB.

Xiaomi Redmi 7A predstaveny rozpoznavanie tvare
Zdroj: via Gizmochina.com

Zadný fotoaparát má rozlíšenie 13MP, nechýba ani LED blesk. Mnohých určite poteší prítomnosť AI technológie, ktorá sa bude starať napríklad o rozpoznávanie scén. Ďalej, kamera podporuje PDAF, či umelo vytvorený bokeh efekt.

Xiaomi Redmi 7A kamera
Zdroj: via Gizmochina.com

Smartfón je zároveň ponaháňaný najnovším operačným systémom Android 9.0 v kombinácii s nadstavbou MIUI 10.  Nechýba ani podpora 4G VoLTE, Wi-Fu, Bluetooth vo verzii 4.2, GPS a 3,5 jack.

Zdroj: Gizmochina.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre