SpravodajstvoXiaomiZariadenia

Xiaomi pripravuje ďalší smartfón zo série Redmi K30. Vybavený bude úplne novým čipom od Qualcommu

Séria smartfónov Redmi K30 sa už čoskoro rozrastie o ďalšieho člena, ktorý bude aktuálne štvrtým modelom na trhu

Xiaomi neustále prekvapuje! Populárny čínsky výrobca hardvéru totižto plánuje už o pár dni predstaviť ďalší smartfón spadajúci pod sériu Redmi K30. Najväčším paradoxom však je, že o smartfóne, ktorý má byť predstavený už 11. mája, sme doposiaľ nič nepočuli. Najnovšie informácie z portálu Gizchina.com, ako aj viacerých čínskych zdrojov však nie len potvrdzujú prvotné špekulácie, ale zároveň prezrádzajú bližšie detaily o zariadení, ktoré by mohlo „vyplniť“ dieru medzi doterajšími modelmi zo série Redmi K30.

Redmi K30 5G Speed Edition (Extreme edition)

Neočakávaný smartfón zo série Redmi K30 ponesie podľa dostupných informácií označenie Redmi K30 5G Speed Edition. Ako už vyplýva zo samotného názvu smartfónu, podpora najmodernejších 5G sietí bude samozrejmosťou aj v tomto prípade, pričom sa používatelia môžu tešiť aj na značne vyšší výkon celého zariadenia, ktoré by mohlo osloviť náročnejšie publikum, ktoré však hľadá cenovo dostupný smartfón.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
redmi k30 5g speed edition plagat
Zdroj: Weibo

Doposiaľ nevídaný procesor od Qualcommu

A prečo sa zariadenie teda označuje ako špeciálna „rýchla“ edícia zariadenia Redmi K30 5G? V útrobách smartfónu sa totižto bude nachádzať úplne nový, doposiaľ nepredstavený procesor Snapdragon 768G od spoločnosti Qualcomm. Jeho výhodou oproti klasickému procesoru, aký nájdeme v zariadení Redmi K30 5G, (Snapdragon 765G) je vyššia pracovná frekvencia, ako v prípade samotného procesoru, tak aj v prípade zabudovaného grafického čipu Adreno 620. Vďaka navýšeným pracovným frekvenciám má zariadenie ponúknuť až o 10 percent vyšší výkon, čo je pomerne značný výkonnostný nárast.

redmi k30 5g speed edition plagat 2
Zdroj: Weibo

Keďže doposiaľ nepoznáme úplne všetky špecifikácie pripravovaného smartfónu, nižšie si uvedieme očakávanú technickú výbavu, ktorú od smartfónu Redmi K30 5G Speed Edition môžme očakávať.

  • 6,67-palcový IPS displej s FullHD+ rozlíšením a 120 Hz obnovovacou frekvenciou
  • Minimálne 6 GB RAM a 128 GB interného úložiska typu  UFS 2.1
  • Batéria s kapacitou od 4 500 do 5 000 mAh
  • Hlavný snímač zadného fotoaparátu so 64 MP rozlíšením
  • Dvojitý selfie fotoaparát umiestnený vo výreze v pravom hornom rohu displeja

Predstavenie smartfónu Redmi K30 5G Speed Edition je naplánované na 11. mája o 14:00 čínskeho štandardného času, čiže o 8:00 nášho času. Predstavenie sa bude konať prostredníctvom online konferencie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close