SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi pripravuje bič na zlodejov smartfónov! Pozrite sa, aká funkcia už čoskoro pribudne v MIUI

Xiaomi pripravuje pre svoje smartfóny funkciu, aká sa u konkurencie len tak ľahko nevidí. Nadstavba bude tak ešte bezpečnejšia a lepšia.

Spoločnosť Xiaomi so svojou nadstavbou MIUI aktívne bojuje proti krádežiam smartfónu a pomáha ich majiteľom svoje zariadenia nájsť rôznymi prostriedkami. Len pred pár mesiacmi spoločnosť predstavila funkciu, ktorá mala vedieť vystopovať zariadenie i vo chvíli, kedy z neho bola vytiahnutá karta SIM a model mal byť v offline režime. To sa však nepáčilo čínskej vláde, ktorá túto funkciu považovala za narúšanie súkromia používateľov a Xiaomi muselo túto funkciu to zariadení stiahnuť. Najnovšie však podľa portálu Xiaomiadictos.com, Xiaomi nasadzuje novú funkciu, ktorá by mala byť už v súlade s pravidlami čínskej vlády. O aký spôsob vyhľadania ukradnutého či strateného zariadenia pôjde sa dozviete nižšie.

Xiaomi smartfóny rozpoznajú, kedy bol model ukradnutý

V prípade ukradnutého smartfónu a jeho uvedenia do offline stavu sú funkcie ako vyhľadanie zariadenia úplne zbytočné a neužitočné. Smartfón sa v takomto prípade nevie vyhľadať a práve vtedy by bolo na mieste vymyslieť nejaký dodatočný spôsob ochrany. A v tom prichádza na scénu Xiaomi s riešením tohto problému. Smartfóny z radov Xiaomi, Redmi i Poco budú vedieť rozpoznať, kedy bola z modelu SIM karta vytiahnutá účelovo a spustí tak vlastný spôsob ochrany.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Smartfón po „novom majiteľovi“ smartfónu v túto chvíľu bude žiadať vami zvolené heslo, PIN či vzor a predtým začne vaše zariadenie na 30 sekúnd vibrovať. Ak nebude do 30 sekúnd zadané vami zvolené heslo, model vstúpi do režimu strateného smartfónu. V tomto režime však nebude možné vstúpiť do smartfónu či ho uviezť do továrenských nastavení. Model tak bude pre človeka, ktorý smartfón odcudzí úplne zbytočný.

xiaomi_funkcia ktora zablokuje ukradnuty smartfon
Zdroj: xiaomiadictos

Dostupnosť funkcie je odhadovaná už čoskoro

Asi vás neprekvapí keď vám povieme, že táto skvelá funkcia, ktorá váš smartfón či vaše súbory v ňom ochráni, sa bude nachádzať v nadstavbe MIUI 13. Aspoň je to teda odhadované, nakoľko sa v súčasnosti nachádza v uzatvorenej beta verzii nadstavby MIUI. Tá nesie číslo 21.10.14 a aktuálne je určená len pre čínsky región. Nie je však vylúčené, že by sa novinka dostala už v blízkej dobe i ku nám.

Navyše má byť nadstavba MIUI 13 odhalená budúci mesiac, ako nám napovedala sama spoločnosť. Vývojári mali dostatok času na to, aby ju pripravili bezchybnú a možno vás poteší i informácia, že spodná verzia Androidu pre MIUI 13 je Android 11. Nadstavba má tiež priniesť prvky tohto systému skombinované s Androidom 12, máme sa teda na čo tešiť.

Čo poviete, myslíte si, že ide o správne riešenie ochrany majiteľov smartfónov? A bude váš Xiaomi ešte kompatibilný s MIUI 13? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close