SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi prinesie na globálny trh lacný smartfón, ktorý si zamilujete: Dávajte pozor, získa nízku cenu a Snapdragon!

Redmi 10 prišiel s čipsetom MediaTek Helio G88, Redmi Note 11 4G tiež. Xiaomi však na globálny trh prinesie tento model i so Snapdragonom.

Od predstavenia modelu Redmi 10 ubehol už nejaký ten týždeň a i keď priniesol hviezdnu výbavu, mnohých si nezískal práve pre prítomnosť čipsetu od spoločnosti MediaTek. V skutočnosti tento skvelý smartfón s 90Hz IPS LCD displejom a 5000mAh batériou priniesol čipset MediaTek Helio G88 a niektorí by možno uvítali nejaký ten Snapdragon. Predsa len je populárnejší a máme v neho väčšiu dôveru. Model Redmi 10 však len pred nedávnom prišiel na čínsky trh pod názvom Redmi Note 11 4G. Čo však nikto z nás nečakal, tento čínsky model vychádzajúci z globálnej verzie od Xiaomi príde späť na globálny trh. Ako však informuje portál Xiaomiadictos.com, prejde si menšími veľmi žiadanými zmenami.

Z Európy do Číny a zasa späť

Ako všetci dobre vieme, Xiaomi je majstrom v preplietaní modelov a názvov medzi globálnym, indickým a čínskym trhom. Jeden model vieme nájsť pod troma rôznymi názvami a rovnako vieme jeden názov využiť i pre dva rôzne modely určené pre iný trh. Zamotáme sa však aj v tomto prípade, pretože na globálny trh mieri Redmi Note 11 4G. Doplní tak pripravovanú sériu, ktorá prinesie pravdepodobne viac 5G konektivity, ako predchádzajúca generácia. Tento 4G model však nebude ničím iným, ako pôvodným Redmi 10 z tohto roku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zmena však nastane v prípade použitého čipsetu. V tomto prípade má ísť o čipset od populárnej spoločnosti Qualcomm. Úniky naznačujú, že sa môžeme tešiť na čipset Snapdragon 680, ktorý bol predstavený ešte len pred niekoľkými týždňami a zatiaľ ho žiadna spoločnosť nevyužila. Xiaomi má však toto zmeniť a zmena čipsetu v prípade modelu Redmi 10 bude isto vítaná.

Redmi 10
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Cena modelu od dcérskej spoločnosti Xiaomi nás zláka

Vzhľadom k tomu, že jedinou zmenou v smartfóne má byť pravdepodobne čipset, cena by mala byť rovnako atraktívna ako v prípade Redmi 10. Tento smartfón prišiel s cenou pod 200€ a rovnakej politiky sa má Xiaomi držať i v prípade ďalšieho modelu. Výbava bude identická a požadovaného AMOLED displeja by sme sa dočkať nemali. Na druhú stranu ho v tejto cenovej kategórii ani nepotrebujeme.

Navýšenie ceny oproti modelu Redmi 10 by malo byť teda minimálne a smartfón by sa mal stále radiť medzi najlacnejšie smartfóny od Xiaomi. Dôvodom pre mierne navýšenie ceny tak môže byť len novší softvér a nasadenie drahšieho čipsetu od Qualcommu. V nižšej triede v poslednej dobe vidíme len samý MediaTek, takýto model teda privítame s otvorenou náručou.

Kúpili by ste si takýto model od Xiaomi? A ste skôr tím Qualcomm či nepohrdnete ani MediaTekom? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close