SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi prinesie časť vlastností vlajkových modelov i do strednej triedy: Pozrite sa, na čo všetko sa môžeme už dnes tešiť!

I smartfóny strednej triedy už čoskoro môžu získať neskutočné 120W nabíjanie. Pozrite sa, ktoré modely ho môžu čoskoro získať.

Zatiaľ čo sme tento rok mohli sledovať značný pokrok vo vlastnostiach smartfónov strednej triedy, budúci rok nás bude čakať ďalší míľnik. Súčasť súčasných modelov z prémiovej triedy sa totiž dostane i do modelov, ktoré spadajú medzi lacnejšie zariadenia strednej triedy, čím môžeme opäť očakávať revolúciu v smartfónoch. O čo konkrétne v tomto prípade pôjde a ktoré modely by sa mohli dočkať značného vylepšenia svojej výbavy? Odpoveď na všetky naše otázky nám prináša portál Gizmochina.com a my sa na to všetko teraz spoločne pozrieme.

Xiaomi už tento rok smartfóny strednej triedy niekoľkokrát vylepšilo

Niektoré vlastnosti smartfónov boli doteraz výsadou len vlajkových modelov. Hovoríme napríklad o lepších AMOLED displejoch, ktoré sa až do tohto roku nevyskytovali v zariadeniach z radov Redmi. Modely zo série Redmi Note 10 však tento rok nasadili priamo 120Hz AMOLED displeje, čím nabrali na popularite a prispeli i k predajným číslam spoločnosti Xiaomi veľkým dielom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aby sme však nezabudli, vylepšenia sa dočkali i kamery, ktoré už nebudú využívať horšie ako 50mpx snímače. Tie by mali zapadnúť do najnižšej triedy, čomu svedčí i prítomnosť takéhoto snímača v smartfóne s označením Redmi 10. Modely strednej triedy tak získajú 64-megapixelové alebo až 108-megapixelové hlavné snímače kamery. Nezabudnime však ani na 200mpx snímač s označením ISOCELL HP1, ktorý by sa mal objaviť vo vlajkovej línii smartfónov z radu Xiaomi 12.

Vylepšené bude i nabíjanie smartfónov

Novinkou medzi smartfónmi strednej triedy bude 120W nabíjanie, ktoré je v súčasnosti prítomné v nedávno predstavenom Xiaomi 11T Pro. Rovnaké nabíjanie by sa tak po novom malo objaviť i v sérii Redmi Note 11, ktorá bude predstavená už začiatkom budúceho roka. Nie je zatiaľ známe, ktoré všetky smartfóny z tejto série novinku získajú. Rátať však zrejme môžeme s modelom s prívlastkom Pro. Dúfame, že sa zariadenie s takýmto rýchlonabíjaním dostane i na globálnu pôdu.

V porovnaní s predchádzajúcou generáciou by Xiaomi mohlo priniesť naozaj značný pokrok. Vrcholný Redmi Note 10 Pro na našom trhu totiž prichádza len s podporou 33W nabíjania pre 5020mAh batériu. Skok na až 120W nabíjanie by bol teda výrazný a my len dúfame, že sa takéto vylepšenie neodrazí výrazne na cene modelu.

Využili by ste takéto rýchlonabíjanie? A čo poviete na prinesenie takejto vlastnosti i do strednej triedy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close