SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi prináša do svojich smartfónov podporu pre VRS: Čo to je a pre ktoré smartfóny je dostupné?

Xiaomi do svojich smartfónov prináša podporu tzv. VRS. Pozrite sa, čo to je a prečo je dostupná práve pre tieto zariadenia spoločnosti.

Xiaomi tento rok prinieslo obrovské množstvo smartfónov, predstavovanie nových modelov však nekončí. To však nemení nič na fakte, že spoločnosť pracuje i na vylepšovaní súčasných smartfónov, ktoré už boli predstavené. Hneď niekoľko smartfónov sa tak po novom dočká podpory pre VRS, informuje portál Xiaomiadictos.com. Ktoré modely to sú a prečo by ste túto funkciu mali mať vo svojom smartfóne? Na odpoveď sa pozrite spolu s nami!

Čo to je VRS a prečo by ste to vo svojom smartfóne mali mať?

VRS alebo teda Variable Rate Shading je technológia, ktorú ocenia najmä fanúšikovia hier. V našom jazyku túto technológiu poznáme ako tieňovanie s premenlivou rýchlosťou. Vďaka tejto technológii majú vývojári lepšiu kontrolu nad vykreslením jednotlivých pixelov, čím bude v konečnom dôsledku dosiahnutý lepší zážitok z grafiky pri spotrebovaní menej energie.

Medzi smartfónmi však nejde o bežnú funkciu a i keď v počítačoch či herných konzolách nájdeme VRS bežne, medzi smartfónmi to umožňuje čipset od spoločnosti Qualcomm. Už teraz vám však môže byť jasné, že nepôjde o čipset strednej triedy a v smartfónoch sa objaví vďaka modelu Snapdragon 888.

Ktoré smartfóny budú vylepšené?

Od čínskej spoločnosti Xiaomi je pekné, že sa o svoje smartfóny zaujíma a vylepšuje ich i niekoľko mesiacov po ich predstavení. Podporu VRS, teda tieňovania s premenlivou rýchlosťou nájdeme v modeloch vlajkovej série spoločnosti, pričom v súčasnosti mieri do smartfónov s čínskou ROM.

Je len otázkou času, kedy sa objaví i na globálnej pôde, pričom zamieri pravdepodobne do modelov Mi 11 a Mi 11 Ultra. Spoločnosť má samozrejme viac smartfónov, ktoré využívajú Snapdragon 888, o tých však zatiaľ nevieme nič. S veľkou pravdepodobnosťou sa však dostane i do modelov, akým je Mi 11i. Ten taktiež „beží“ na v súčasnosti najvýkonnejšom čipsete od spoločnosti Qualcomm.

Vlastníte niektorý z prémiových modelov spoločnosti? A využívate smartfóny i na hranie hier, alebo sú pre vás vo vašom smartfóne dôležitejšie funkcie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close