Xiaomi prezrádza, prečo v sérii Mi 10T siahlo po LCD displejoch a nie po „vyspelejšom“ OLED paneli

Použitie LCD panelu v novej vlajkovej sérii je pre mnohých sklamaním. Xiaomi však tvrdí, že išlo o požiadavku používateľov

Xiaomi Mi 10T
Zdroj: Twitter (TEchinDeep), Vosveteit.sk

Čínska spoločnosť Xiaomi len koncom minulého mesiaca predstavila novú sériu vlajkových smartfónov Xiaomi Mi 10T. Tá konzumentom opäť prináša naozaj najvýkonnejší hardvér na trhu, skvelú fotografickú výbavu, ako aj ďalšie moderné technológie, pričom si stále zachovala ako tak priaznivú cenovku. Oba smartfóny z tejto série určite zaujmú hneď vo viacerých aspektoch, no má aj jeden zásadný nedostatok. Tým je prítomnosť LCD IPS panelu, ktorý vymenil očakávaný AMOLED displej. Tento krok sa väčšine fanúšikov značky nepozdával, pričom podľa ich slov výrobca šetrí v oblasti, kde to nie je nutné. Výrobca však v najnovšej reakcii pre portál Techradar.com prezrádza, že primárne nešlo o zrazenie finálnej ceny produktu.

Najlepší LCD panel na trhu bol jasnou voľbou

Spomínanému technologickému portálu sa podarilo spojiť s marketingovým manažérom spoločnosti Xiaomi, ktorý v krátkej reakcii objasnil, prečo sa spoločnosť nakoniec rozhodla pre plochý IPS panel a nie pre technologicky vyspelejšie OLED panely.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Je lepšie mať kvalitný LCD displej, zrejme najlepší z najlepších, ako AMOLED displej strednej triedy,“ zhrnul zástupca spoločnosti Xiaomi v reakcii.

Ako vyplýva z reakcie marketingového manažéra, primárnym cieľom spoločnosti Xiaomi nebolo zníženie ceny finálneho produktu, ale argumentov bolo omnoho viac. Podľa vykonaných štúdií takmer 60% používateľov uprednostňuje ploché displeje pred zakrivenými displejmi. Podľa Xiaomi musia zákazníci, ktorí chcú vlajkový smartfón, momentálne siahnuť jedine po zariadeniach so zakrivenými displejmi.

Menšie zaťaženie zraku používateľov

Stále populárnejší čínsky výrobca taktiež spomenul, že OLED panely síce sú lepšie v oblasti presnosti a zobrazenia farieb, pričom zabezpečujú dokonalé zobrazenie čiernej, no pre zdravie očí sa nevyrovnávajú klasickým IPS panelom. V tejto súvislosti je na mieste aj výsledok ďalšej vykonanej štúdie, ktorá uvádza, že až 10% používateľov OLED displejov sa počas ich používania necíti pohodlne.

Argumenty spoločnosti Xiaomi sú rozhodne na mieste. Zrazenie finálnej ceny zariadenia, lepšie zaťaženie zraku, no najmä vyhovenie používateľom, teda aspoň tak to prezentuje Xiaomi, bolo nakoniec finálnymi argumentmi, prečo siahnuť po najlepšom LCD displeji na trhu, ako po AMOLED displeji strednej triedy, ktorý by priniesol taktiež viaceré negatíva.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre