Xiaomi prezrádza, koľko zarába na hardwari vrátane smartfónov. Je to podľa Vás veľa?

Xiaomi prezrádza, že aj naďalej dodržujú svoj prísľub, že na predaji hardwaru nebudú zarábať viac ako 5%. V realite však zarábajú ešte menej.

Xiaomi logo (1)
Zdroj: flickr.com (Jon Russell) (CC BY-SA 2.0 DEED), úprava Vosveteit.sk

Výkonný riaditeľ spoločnosti Xiaomi International, v liste pre Xiaomi fanúšikov, ktorý zdieľal prostredníctvom sociálnej siete Twitter prezradil, koľko zarábajú na hardwari vrátane smartfónov. V liste, ktorý si môžete pozrieť nižšie píše, okrem iného píše, že celková investícia do výskumu a vývoja produktov spoločnosti v minulom roku presiahla objem 1-miliardy dolárov. Zároveň dodáva, že v tomto roku plánujú investovať do vývoja približne 1,4-miliardy dolárov, aby priniesli svojim zákazníkom čo najinovatívnejšie a najdostupnejšie technológie, ako je to len možné.

V liste dalej spomína aj produktovú radu zariadení Mi 10, ktorú predstavili v priebehu predminulého mesiaca. Vyzdvihuje novú generácia procesorov Snapdragon 865 s podporou 5G technológie, nový typ použitej pamäte RAM (LPDDR5) či novú generáciu úložného priestoru UFS 3.0. Samozrejme, nedovolil si nespomenúť aj 108-megapixelovú kameru, ktorá v kombinácii s ostatnými snímačmi a softvérovou optimalizáciou, vyniesla smartfón Mi 10 Pro na samotný vrchol fotomobilov, z ktorého ich pred pár dňami zosadila spoločnosť Huawei so zariadením P40 Pro.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Marža na našom hardwari nie je vyššou ako 5%

Vráťme sa však späť k téme, ktorou je cena hardwaru vrátane smartfónov. V rámci listu Shou prezradil, že dodržujú svoj sľub z roku 2018, kedy verejne prisľúbili, že čistý zisk na hardware nepresiahne 5%. V praxi to znamená, že na jednotlivých komponentov, ktoré „dajú dokopy“, nezarobia viac ako 5%. Druhým dychom však treba dodať, že Shou hovorí, že marža na ich hardvér v realite nepresiahla v roku 2019 viac ako 1%.

„Čo nás robí ešte viac hrdými je, že udržujeme náš sľub, nepredávať hardware s viac ako 5% maržou – v skutočnosti, to v roku 2019 bolo menej ako 1%…“

Okrem iného spoločnosť zverejnila informáciu, že celkový obrat spoločnosti v minulom roku presiahol 205,8 miliardy RMB  a zisk spoločnosti bol  11,5 miliardy RMB. V prepočte na € to znamená, že  zisk spoločnosti bol v objeme 1,48 miliardy €.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre