Xiaomi prezrádza, kedy by sme mohli uvidieť nadstavbu MIUI 13: Prichystajte sa, bude to o pár týždňov!

Xiaomi nám konečne naznačuje, kedy by mohla byť predstavená nová verzia nadstavby MIUI 13. Takéto skoré predstavenie sme nečakali.

MIUI13_2
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Nadstavba MIUI 13 mala byť pýchou tohto roku u všetkých smartfónov z radu Xiaomi, Redmi i Poco. To sa však nestalo a predstavenie novej „trinástky“ sa stále len odkladalo. Namiesto nej sme mali tú česť zoznámiť sa s verziou MIUI 12.5, resp. jej vylepšenou verziou MIUI 12.5 Enhanced. Všetci však očakávame, že predstavenie novej nadstavby s číslom trinásť prebehne ešte tento rok, na čo upozorňuje i samotná spoločnosť. Známi leakeri zo Xiaomiui nás teraz upozorňujú na veľmi skorý príchod nadstavby, ktorý sme ani neočakávali v najbližších týždňoch. Čo viac dodať, čínsky gigant je samé prekvapenie a zdá sa, že si novú verziu MIUI 13 vyskúšame ešte tento rok.

Čo budete robiť, aby vám utiekol čas počas vášho výletu v novembri?

Presne túto otázku vám pokladá vývojársky tím MIUI, ktorý takýmto spôsobom prostredníctvom čínskej sociálnej siete Weibo naznačuje veľmi skorý príchod nadstavby MIUI 13. Zdá sa teda, že predsa len sa dočkáme „trinástky“ ešte tento rok, a to hneď v novembri i keď sme skôr očakávali, že takéto predstavenie prebehne až niekedy v decembri. Tie menej optimistické zdroje však naznačovali, že by predstavenie mohlo prebehnúť až niekedy v januári budúceho roka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Novú verziu nadstavby MIUI s označením 13 tak uvidíme ešte skôr, ako by sme to očakávali. Tešiť sa tak môžeme na mnoho nových vylepšení i prvkov, ale hlavnou a veľmi významnou zmenou bude nové používateľské rozhranie. To má viac ladiť s dizajnom Material You, v duchu ktorého sa nesie nový Android 12. Tešiť sa však môžeme i na slávne widgety známe zo systému iOS od spoločnosti Apple.

Tieto všetky novinky nás čakajú

Ako sme už spomínali, novú nadstavbu MIUI 13 od Xiaomi bude okrem nového rozhrania dopĺňať i množstvo skvelých noviniek. A i keď v niektorých prípadoch ide o naozaj minimálne zmeny, tešíme sa z každej z nich, pretože v každom prípade pôjde o vylepšenie. Nižšie sa môžete pozrieť na kompletný zoznam zatiaľ známych zmien.

 • Pokročilé a vylepšené možnosti zálohy
 • Možnosť úpravy typu systémového písma
 • Viac informácií o internom úložisku
 • Nové možnosti zvuku pre nahrávanie obrazovky
 • Upravené systémové animácie
 • Vylepšené super tapety
 • Možnosť vytvárania tzv. sticky notes z domovskej obrazovky
 • Prístup k nastaveniam baterky
 • Interaktívne a vylepšené widgety
 • Nové AI a vylepšenie kamery pre všetky zariadenia
 • Možnosť otvárania dokumentov cez skratky
 • Možnosť vytvárania upozornení na dôležité notifikácie a ich úprava

Tak čo, ktorá funkcia novej nadstavby MIUI 13 od Xiaomi vás zaujala najviac? A pozdáva sa vám i nové rozhranie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre