SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi prekvapivo prináša aktualizáciu na MIUI 12.5 Enhanced pre populárny smartfón: Ďalšiu verziu už tento model nezíska!

Model spred dvoch rokov získava najnovšiu verziu nadstavby od Xiaomi. Lacný Redmi Note 8 tak využije i MIUI 12.5 Enhanced.

V poslednej dobe to vyzeralo, že Xiaomi sa s aktualizáciami pre svoje smartfóny trochu utíšilo. Dôvodom je i blížiace sa predstavenie nadstavby MIUI 13, no i adaptácia svojich zariadení pre už predstavený Android 12. Napriek tomu však čínsky gigant pripravuje aktualizácie i pre svoje staršie a stále populárne smartfóny, medzi ktoré môžeme zaradiť i Redmi Note 8 z roku 2019. Mohlo by sa zdať, že takýto lacný smartfón spred dvoch rokov už nepotrebuje aktualizácie na najnovší systém s novými funkciami. Xiaomi to však zrejme vidí inak a podľa portálu Xiaomitoday.it nám prináša systém postavený na nadstavbe MIUI 12.5 Enhanced práve pre tento lacný model od Redmi. A čo viac, aktualizácia sa týka globálnej verzie systému označenej písmenkami MI.

Xiaomi prináša MIUI 12.5 Enhanced do modelu spred dvoch rokov

Len málokto by očakával, že lacné smartfóny z roku 2019 sa dnes dostanú k najnovším novinkám v systéme. Xiaomi má však iný názor a nadstavba MIUI 12.5 Enhanced s množstvom noviniek určených práve k vylepšeniu výkonu prichádza do modelu Redmi Note 8. Nie do jeho Pro verzie ani vylepšeného Redmi Note 8T. Aktualizácia prichádza práve do základného modelu zo série populárnych smartfónov od Redmi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo nás teší ešte viac je prítomnosť tejto aktualizácie na globálnom trhu. V smartfónoch túto verziu systému môžeme nájsť pod označením 12.5.1.0.RCOMIXM, pričom písmenká MI v kóde značia globálne modely. V súčasnosti však nejde o stabilnú verziu systému, aspoň nie zatiaľ. Do smartfónov od dcérskej spoločnosti Xiaomi aktualizácia prichádza pod testerským programom Mi Pilot. Ak však všetko prebehne ako má, už v blízkej dobe sa i vy môžete tešiť z najnovšej verzie nadstavby i vo vašom Redmi Note 8.

Xiaomi Redmi Note 8T
Zdroj: Xiaomi

Posledná aktualizácia pre Redmi Note 8

Keďže od predstavenia modelu Redmi Note 8 ubehli už dva roky, nikoho neprekvapí, že MIUI 12.5 Enhanced je poslednou veľkou aktualizáciou tohto modelu. S nadstavbou MIUI 13 tak nerátame pre tento model, čo je však pri aktualizačnej politike Xiaomi samozrejmosťou. Nové funkcie nadstavby MIUI 12.5 Enhanced však u modelu spred dvoch rokov isto uvítame a tešíme sa spolu s jeho majiteľmi.

Nedokážeme však odhadnúť, koľko majiteľov tento model stále aktívne využíva. Smartfón beží na mierne zastaralom procesore od spoločnosti Qualcomm, ktorým je Snapdragon 665. Výkon tohto smartfónu tak dokáže byť pre niekoho ešte atraktívny, zatiaľ čo iní vidia tento model ako staršie zariadenie.

Čo poviete na aktualizáciu od Xiaomi pre takýto starší model? A vlastní niekto stále ikonický Redmi Note 8? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close