Spravodajstvo

Xiaomi predstavuje smartfón Poco M2 Pro. Bohužiaľ, od vlajkovej lode ho delí až príliš veľa kompromisov

Značka Poco už nie je len o výkonnejších zariadeniach, ale aj o modeloch zo strednej triedy

Xiaomi prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Poco predstavuje model smartfónu M2 Pro. Nepôjde však o vlajkovú loď, ale o smartfón z kategórie strednej triedy. Okrem iného ide v podstata o prezlečený smartfón Redmi Note 9 Pro, ktorý sa už dlhšiu dobu predáva na globálnom trhu.

Ako sme v úvode naznačili, zariadenie nedisponuje špecifikáciami vlajkovej lodi, ale poteší ľudí, ktorí preferujú dlhú výdrž batérie. Vo výbave totiž ponúka veľkú 5 000mAh batériu s podporou rýchleho nabíjania pri 33W. Spoločnosť sľubuje, že na úroveň 50% nabijete smartfón do 30 minút.

Smartfón je ďalej poháňaný procesorom Snapdragon 720G v kombinácií s grafickým čipom Adreno 618, 4GB/6GB RAM a 64GB/128GB úložným priestorom. Poteší aj vcelku veľkou obrazovkou, ktorá dosahuje úctyhodnú úroveň 6,67“. Zároveň treba dodať, že ide o typ panelu LCD s rozlíšením 2400 x 1080 bodov.

Zariadenie ďalej disponuje 4-kamerami. Konkrétne 48-megapixelovým hlavným snímačom, ktorý je doplnený o 8-megapixelový ultraširoký snímač, 5-megapixelový makro snímač a 2-megapixelový hĺbkový snímač.

Cena zariadenia by sa mala pohybovať na úrovni približne od ~185$ (4GB/64GB), resp. ~200$ za model 6GB/64GB, až do ~225$ za verziu 6GB/128GB. Okrem iného zariadenie disponuje certifikátom P2i. Znamená to, že smartfóny je odolný voči kvapkajúcej vode.

Z pohľadu softwaru zariadenie bude dodávané Androidom 10 v kombinácii s nadstavbou MIUI 11. Mimochodom, čerešničkou na torte je 33W nabíjačka, ktorú používatelia nájdu pribalenú ku zariadenia v rámci balenia.

via gsmarena.com

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close