SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi predstavilo nadstavbu MIUI 13: Pozrite sa na tie najvýznamnejšie novinky, ktoré prináša

Nová verzia nadstavby od Xiaomi s názvom MIUI 13 dnes prichádza do prvých modelov v Číne. Tieto všetky novinky si pre nás Xiaomi pripravilo.

Čínska spoločnosť Xiaomi nám len pred malou chvíľkou odhalila svoju nadstavbu MIUI 13, na ktorú sme všetci netrpezlivo čakali. Táto verzia úpravy operačného systému mala zažiť svoju premiéru už skôr počas tohto roka, no čínsky gigant nám miesto nej priniesol „len“ upravenú verziu MIUI 12 pod názvom MIUI 12.5. Neskôr počas roka však po boku smartfónu Xiaomi MIX 4 vyšla i ďalšia vylepšená verzia systému s názvom MIUI 12.5 Enhanced. Najnovšou verziou nadstavby však od dnešného dňa bude MIUI 13. Pozrite sa, čo všetko táto nová verzia úpravy Androidu ponúkne a ktoré modely túto verziu systému získajú už počas nasledujúcich týždňov.

Tieto novinky so sebou prináša nadstavba MIUI 13

Na začiatku predstavovania nám spoločnosť uviedla, že plynulosť a stabilita nadstavby bude oveľa lepšia. To však spoločnosti nestačí a MIUI 13 prinesie lepšiu ochranu zariadenia prostredníctvom rozpoznávania tváre. To bude po novom na vyššej úrovni rovnako, ako automatické rozpoznávanie citlivých dokumentov. Pri skenovaním napríklad občianskeho preukazu nám náš smartfón automaticky ponúkne pridanie vodoznaku, aby nebol neskôr zneužitý. MIUI 13 sa bude niesť v duchu bezpečnosti a nebude chýbať ani bezpečnostný režim pre automatické rozpoznanie škodlivých aplikácií a podvodov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
MIUI 13_ochranne prvky skenovanie
Zdroj: Xiaomi (YouTube)

Novinkou nadstavby MIUI 13 je i verzia pre tablety, ktorá nám sľubuje lepšiu prácu s oknami a viacerými aplikáciami naraz. Z tabletov z radu Mi Pad sa zrazu stanú nástroje pre prácu i zábavu a budú sa vedieť vyrovnať i počítačom či notebookom. K tomu nám dopomôžu i klávesové skratky pri použití externej klávesnice, na ktoré bude nadstavba reagovať.

MIUI 13_prispôsobenia pre tablet
Zdroj: Xiaomi (YouTube)

Nezabudnime však ani na kozmetické úpravy. Nadstavba MIUI 13 bude veľmi estetická verzia systému, s ktorou sa nestratíme. Xiaomi nám prináša sľubované widgety po vzore Androidu 12 do všetkých smartfónov s MIUI 13.

Xiaomi predstavilo MIUI 13
Zdroj: Xiaomi (YouTube)

Medzi ďalšie funkcie nadstavby MIUI 13 patrí i spolupráca medzi rôznymi zariadeniami. Ako nás informuje spoločnosť, nadstavby MIUI využíva dnes množstvo zariadení, medzi ktoré nepatria len smartfóny. Po novom budeme môcť prenášať aplikácie, súbory i ďalšie bez akejkoľvek námahy. Zariadenia s touto nadstavbou spolu budú automaticky spolupracovať rovnako, ako sme to videli u konkurenčného Applu.

Xiaomi spolupraca medzi zariadeniami
Zdroj: Xiaomi (YouTube)

Zoznam kompatibilných modelov

Určite vás zaujíma i to, či váš smartfón získa aktualizáciu na dlhoočakávanú nadstavbu. Nemusíte sa báť, na verejnosť sa dostal i zoznam zariadení, ktoré MIUI 13 môžu očakávať. Spolu s týmito smartfónmi tiež prichádza rozpis aktualizačných vĺn. Vďaka tomu môžeme už dnes vedieť, kedy náš smartfón aktualizáciu získa. Nakoniec vás však upozorňujeme, že zoznam platí pre čínsku verziu nadstavby a globálna verzia ešte nebola predstavená. Toto predstavenie očakávame približne počas februára, nejaké oneskorenie teda oproti tomuto rozvrhu bude čakať i aktualizácie na našom trhu. Dosť už však bolo rečí, nižšie sa môžete pozrieť na kompletný zoznam kompatibilných modelov s novou verziou nadstavby MIUI.

Našli ste na zozname aj svoj smartfón? A ktorá novinka z nadstavby MIUI vás potešila najviac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close