SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi pre nás chystá naozaj lacný 5G smartfón: Na toto sa môžeme tešiť aj v Európe!

Redmi 10 5G bude lacnou 5G verziou pôvodného Redmi 10. Na náš trh má prísť už v dohľadnej dobe hneď v dvoch verziách.

Smartfónov od Xiaomi nie je nikdy dosť. Rok 2022 ešte pomaly len začal a čínska spoločnosť nám predstavila už niekoľko modelov a ďalšie nám ešte len pripravuje. Jedným z nich má byť nový lacný 5G model, ktorý bude priamo útočiť na konkurenciu, ktorej sa zatiaľ s takouto cenou model s podporou sietí piatej generáci nepodarilo pripraviť. Takýmto modelom má byť podľa komunity Xiaomiui Redmi 10 5G, ktorý bude vylepšenou verziou pôvodného Redmi 10 z minulého roku. A akú výbavu nám tento smartfón prinesie? To už taktiež vieme hneď teraz. Ste taktiež zvedavý? Tak sa poďme na to pozrieť!

Redmi 10 5G príde s nízkou cenou a výbavou hodnou strednej triedy

Model Redmi 10 5G bude síce novinkou na našom trhu no už teraz vieme, akú výbavu získa. Nepôjde totiž o úplne nový model, Xiaomi nám totiž už pred niekoľkými dňami predstavilo identický smartfón v Číne. Nachádza sa tam pod označením Redmi Note 11E a bolo len otázkou času, kedy sa takýto smartfón objaví tiež na našom trhu. Základom tohto smartfónu bude čipset MediaTek Dimensity 700, čím mu je umožnené získať lepšiu výbavu ako ostatné modely zo základnej triedy Redmi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Redmi 10 5G ďalej získa 50mpx hlavný snímač kamery, ktorý doplní 2mpx hĺbkový snímač. Selfie kamera má využiť 5mpx snímač, ktorý je na túto cenovú kategóriu pochopiteľný. O výdrž sa v tomto prípade postará 5000mAh batéria napájaná 18W nabíjaním, čo je taktiež v takejto cenovej úrovni úplne v poriadku. Model má nakoniec na náš trh prísť vo verzii s podporou NFC konektivity i bez nej. Navyše nepôjde len o model od Redmi, lacný smartfón s podporou 5G konektivity si u nás získa ďalšiu adaptáciu.

Redmi 10 5G
Zdroj: Xiaomiui

K dispozícii bude tiež verzia od Poco

Nie je žiadnou novinkou, že Xiaomi rado rebranduje smartfóny a často sa to deje najmä medzi modelmi od Redmi a Poco. Rovnako môžeme očakávať aj to, že nám z jedného čínskeho modelu Xiaomi spraví dva globálne. Redmi 10 5G teda bude nakoniec na našom trhu dostupný aj pod názvom Poco M4 5G a zavíta tak do série Poco M, ktorá značí nižšie modely spoločnosti.

Dátum predstavenia smartfónov zatiaľ nie je známy, no nakoľko výbavu modelu už poznáme a jeho čínska verzia už existuje, môžeme očakávať predstavenie nových smartfónov už čoskoro. Cena týchto modelov má byť taktiež veľmi nízka, nakoľko sa pôvodná čínska verzia predáva v prepočte už za približne 170€.

Kúpili by ste si takýto smartfón s podporou 5G konektivity? A plánujete si kupovať tento rok niektorý zo smartfónov od Xiaomi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close