Xiaomi pravdepodobne s príchodom série Xiaomi 12 preberie dôležitú súčasť smartfónov Huawei

Xiaomi má prebrať žezlo po spoločnosti Huawei a pravdepodobne začne spolupracovať so spoločnosťou Leica, hovorí známy leaker informácií.

Leica a spolupraca so Xiaomi
Zdroj: Youtube.com (Huawei Mobile, úprava xmobile)

Spoločnosť Huawei v priebehu posledných rokov získava jednu ranu za druhou a aby toho nebolo málo, prichádza i o svojho dlhoročného partnera. Nemecká spoločnosť Leica pomáhala smartfónom od výrobcu Huawei prinášať na trh špičkové fotomobily, čomu je však od tohto roku koniec. Posledné smartfóny s kamerou od Leicy boli zo série Huawei P50 a týmto sa spolupráca týchto dvoch partnerov pravdepodobne končí. Už v priebehu tohto roka však prichádzali na verejnosť informácie, že si Leica zháňa partnera pre ďalšie smartfóny. Do úvahy spadali spoločnosti ako bývalá dcérska spoločnosť Huawei – Honor, prípadne Xiaomi či Sharp. Portál Gizmochina.com nás však teraz informuje že vieme, kam nové kamery od Leicy zamieria. A v kamerách si polepší práve bývalý najväčší rival Huaweiu, Xiaomi.

Známy leaker poukazuje na spojenectvo so Xiaomi

Spoločnosť Xiaomi už dlhšiu dobu ašpiruje na najvyššie priečky vo viacerých rebríčkoch. So svojím Mi 11 Ultra tento rok dlhú dobu držal prvenstvo v oblasti kamier a z trónu ho dokázal zosadiť len Huawei P50 Pro. Práve tento smartfón ešte stále využíva kamery od spoločnosti Leica, to sa však už v prípade budúcej generácie smartfónov Huawei P60 pravdepodobne nestane a je tu veľká pravdepodobnosť, že práve modely zo série Xiaomi 12 si „ukoristia“ prvé miesto v rebríčku a to najmä vďaka spolupráci s Leica.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na spoluprácu nemeckej spoločnosti Leica a Xiaomi nás upozorňuje známy leaker Digital Chat Station. Ten na čínskej sociálnej sieti Weibo zdieľal snímku modelu Mi 11 Ultra a na jeho sekundárnom displeji sa nachádza logo spoločnosti Leica. V popise fotografie leaker uvádza, že sa na niečo takéto môžeme tešiť už čoskoro. Zdá sa teda, že spolupráca čínskeho giganta a nemeckej Leicy bude reálna.

Ďalšia vlajková séria bude hviezdna

Už dlhšie sa povráva, že smartfóny z radu Xiaomi 12 získajú hvieznu zostavu kamier. U modelu s prívlastkom Ultra to vyzerá navyše na zostavu troch 50mpx snímačov, akú sme ešte nikde nevideli. Ak v tomto prípade však uvidíme ešte aj spoluprácu so spoločnosťou Leica, modelu Xiaomi 12 Ultra už nebude brániť nič v udržaní prvenstva v rebríčku fotosmartfónov.

Nie je vylúčené, že by tak čínsky gigant mohol naozaj pozdvihnúť úroveň kamier svojich smartfónov a ukradnúť tak povesť spoločnosti Huawei. V každom prípade uvidíme, čo nám prinesie budúci rok a aké smartfóny nám predstaví čínske Xiaomi. Už teraz však vieme povedať, že sa máme rozhodne na čo tešiť.

Myslíte si, že sú úniky správ pravdivé? A kúpili by ste si Xiaomi s takýmito kamerami? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre