TECHNOLÓGIEXiaomi

Xiaomi pracuje na novom mechanickom reproduktorovom systéme, aby zlepšili zvuk svojich mobilov

Xiaomi pracuje na špeciálnom mechanizme, ktorý sľubuje lepšiu kvalitu zvuku.

Xiaomi je známe tým, že aktívne pracuje na rôznych inováciách. Za spomenutie stojí napríklad pripomenúť technológiu bezdrôtového nabíjania na väčšie vzdialenosti, alebo oblasť rýchleho nabíjania telefónov, kde spoločnosť aktuálne dominuje. Zdá sa však, že toto nie sú jediné oblasti, kde sa chce čínsky gigant presadiť.

Najnovšie sa do pozornosti dostáva ďalší patent, na ktorý poukazuje portál LetsGoDigital. Treba však uviesť, že ide o starší patent z prvej polovici minulého roka, ale aj napriek tomu púta pozornosť. Xiaomi sa zjavne už dlhšiu dobu snaží vylepšiť svoje reproduktory. Spoločnosť ešte vo februári minulého roka podala žiadosť o registráciu patentu, ktorý odhaľuje unikátny reproduktorový systém, ktorý by mal zabezpečiť zvýšenú kvalitu zvuku, a to ako v režime reproduktora, tak aj v režime slúchadiel.

Pomocou jednoduchého mechanizmu môže dôjsť k zvýšeniu kvality zvuku

Xiaomi prišlo s nápadom „pohyblivého krytu“ v oblasti reproduktora, ktorý sa pohybuje do strán. Za týmto účelom spoločnosť nainštalovala do zariadenia malú vodiacu koľajnicu. Keď používateľ prehráva hudbu, tak kryt je otvorený a naopak, keď telefonuje, kryt je zatvorený. Tento proces by mal byť plne automatický, hoci v patente sa popisuje, že tento mechanizmus bude možné ovládaný i manuálne.

Xiaomi patent_posuvny mechanizmus pri reproduktore
Zdroj: Letsgodigital

V režime telefonovania bude teda tento kryt zatvorený. Je to za účelom, aby zvuk mohol dosiahnuť nízkofrekvenčné šírky pásma. K prekrytiu reproduktoru dôjde z dôvodu, že žiadúci stav zvuku nie je jednoduché dosiahnuť pri reproduktore s otvormi. V dôsledku prekrytia reproduktore budú zvukové vlny nasmerované na vnútornú stranu obrazovky, čo používateľovi umožňuje dosiahnuť vyššiu kvalitu zvuku – dokonca aj v režime handsfree.

patent xiaomi_rezim zakryteho a odkryteho reproduktora
Zdroj: Letsgodigital

Zdá sa, že ide o pomerne jednoduché riešenie, ktoré má podľa Xiaomi poskytnúť výrazne lepší zvukový zážitok. Otázkou však zostáva, či sa niekedy tento patent dostane do praxe. Dôvodom je, že výrobcovia smartfónov sa vo všeobecnosti snažia vyhnúť rôznym mechanickým systémom a to preto, lebo sú náchylné na poškodenie. Okrem toho Xiaomi chce pridať i druhý reproduktor do spodnej časti telefónu pre vysokokvalitný symetrický stereo zvukový efekt.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close