SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi pracuje na „ľudovom“ 5G smartfóne. Dovoliť si ho bude môcť skutočne každý

„Ľudový“ 5G smartfón z kuchyne čínskeho výrobcu by mohol byť predstavený ku koncu tohto roka

Xiaomi je bezpochyby výrobcom smartfónov, ktorý si veľmi rýchlo adaptoval technológiu 5G. Vôbec prvým 5G smartfónom bol Xiaomi Mi Mix 3 5G, ktorý bol predstavený ešte v máji minulého roka. V Európe sa zariadenie začalo predávať v tom čase približne za 599€. Neskôr spoločnosť predstavila verziu smartfónu Mi 9 s podporou 5G a medzi časom boli predstavené aj ďalšie zariadenia. Všetky smartfóny však majú jedného menovateľa, ktorým je cena pohybujúca sa v rádovo niekoľkých stovkách €. To by sa však mohlo zmeniť. Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com.

Ľudový 5G smartfón od Xiaomi?

Portál Gizmochina.com prišiel so správami, v ktorých píše, že dcérska spoločnosť Redmi pracuje na lacnom 5G smartfóne s cenovkou 999 Yuanov, čo je po prepočte približne 130€. Odvoláva sa pritom na interný dokument spoločnosti, ktorý sa dostal v týchto dňoch na povrch.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi informacie o 5G smartfonoch
Zdroj: gizmochina.com

V tomto momente spoločnosť predáva viacero 5G zariadení, konkrétne modely ako sú Mi 9 Pro 5G, Mi 10 5G, Mi 10 Pro 5G, Redmi K30 Pro 5G, Redmi K30 Pro Zoom Edition a ďalšie. Podľa uniknutého dokumentu do rodiny 5G smartfónov pribudnú v dohľadnej dobe ďalšie  zariadenia. Napríklad Redmi K30i, ktorý by mal mimochodom ponúknuť 48-megapixelovú hlavnú kameru. Zariadenie by malo stáť približne 240€ (1799Yuanov). Zariadenie by malo byť predstavené v najbližších týždňoch.

Okrem iného by mal byť predstavený ešte smartfón Redmi Note 9 v 5G verzii a v novembri by sme sa mali dočkať už spomínaného ľudového 5G smartfónu. Ak by sa tak stalo, tak by to znamenalo, že slová generálneho riaditeľa Lei Jun, by sa naplnili o niečo skôr. Pôvodne totiž hovoril o „ľudovom“ 5G smartfóne, ktorý by mohol byť uvedený na trh začiatkom roka 2021.

Mimochodom, spoločnosť Xiaomi plánuje predstaviť už o pár dní smartfón Xiaomi Mi 10 Youth Edition, ktorý bude poháňaný procesorom od spoločnosti MediaTek. Okrem iného bude v rovnaký deň predstavená aj nová nadstavba MIUI 12. Stane sa tak už 27. apríla, teda v najbližší pondelok.

 

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close