Xiaomi pracuje na „ľudovom“ 5G smartfóne. Dovoliť si ho bude môcť skutočne každý

„Ľudový“ 5G smartfón z kuchyne čínskeho výrobcu by mohol byť predstavený ku koncu tohto roka

Xiaomi logo (1)
Zdroj: flickr.com (Jon Russell) (CC BY-SA 2.0 DEED), úprava Vosveteit.sk

Xiaomi je bezpochyby výrobcom smartfónov, ktorý si veľmi rýchlo adaptoval technológiu 5G. Vôbec prvým 5G smartfónom bol Xiaomi Mi Mix 3 5G, ktorý bol predstavený ešte v máji minulého roka. V Európe sa zariadenie začalo predávať v tom čase približne za 599€. Neskôr spoločnosť predstavila verziu smartfónu Mi 9 s podporou 5G a medzi časom boli predstavené aj ďalšie zariadenia. Všetky smartfóny však majú jedného menovateľa, ktorým je cena pohybujúca sa v rádovo niekoľkých stovkách €. To by sa však mohlo zmeniť. Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com.

Ľudový 5G smartfón od Xiaomi?

Portál Gizmochina.com prišiel so správami, v ktorých píše, že dcérska spoločnosť Redmi pracuje na lacnom 5G smartfóne s cenovkou 999 Yuanov, čo je po prepočte približne 130€. Odvoláva sa pritom na interný dokument spoločnosti, ktorý sa dostal v týchto dňoch na povrch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi informacie o 5G smartfonoch
Zdroj: gizmochina.com

V tomto momente spoločnosť predáva viacero 5G zariadení, konkrétne modely ako sú Mi 9 Pro 5G, Mi 10 5G, Mi 10 Pro 5G, Redmi K30 Pro 5G, Redmi K30 Pro Zoom Edition a ďalšie. Podľa uniknutého dokumentu do rodiny 5G smartfónov pribudnú v dohľadnej dobe ďalšie  zariadenia. Napríklad Redmi K30i, ktorý by mal mimochodom ponúknuť 48-megapixelovú hlavnú kameru. Zariadenie by malo stáť približne 240€ (1799Yuanov). Zariadenie by malo byť predstavené v najbližších týždňoch.

Okrem iného by mal byť predstavený ešte smartfón Redmi Note 9 v 5G verzii a v novembri by sme sa mali dočkať už spomínaného ľudového 5G smartfónu. Ak by sa tak stalo, tak by to znamenalo, že slová generálneho riaditeľa Lei Jun, by sa naplnili o niečo skôr. Pôvodne totiž hovoril o „ľudovom“ 5G smartfóne, ktorý by mohol byť uvedený na trh začiatkom roka 2021.

Mimochodom, spoločnosť Xiaomi plánuje predstaviť už o pár dní smartfón Xiaomi Mi 10 Youth Edition, ktorý bude poháňaný procesorom od spoločnosti MediaTek. Okrem iného bude v rovnaký deň predstavená aj nová nadstavba MIUI 12. Stane sa tak už 27. apríla, teda v najbližší pondelok.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre