SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi pozastavilo aktualizácie pre viacero používateľov: Prečo sa to stalo?

Xiaomi bez ohlásenia odstrihlo mnoho používateľov beta verzie systému od nových aktualizácií. Hrozí nám tento problém i u nás?

Nadstavba MIUI od Xiaomi má niekoľko verzií, ktoré sa nelíšia len medzi regiónmi, ale i v jednom regióne. Dobrým príkladom sú beta verzie systému, ktoré sa v našom regióne nachádzajú v programe Mi Pilot. Nie každý výrobca smartfónov takúto verziu systému poskytuje, a práve preto je Xiaomi medzi mnohými používateľmi populárne. Veľká skupina používateľov totiž preferuje tieto verzie systému, hoci nie sú natoľko stabilnými, ako bežné verzie MIUI.  Najnovšie, veľká časť majiteľov telefónov s čínskymi verziami softwaru v rámci BETA programu, sa dostali do problémov. Dôvodom je, že mnoho majiteľov telefónov s tými verziami softwaru, boli z testovacieho programu vylúčení. Nových aktualizácií sa teda títo majitelia tak skoro nedočkajú, informuje portál Gizmochina.com.

Odstránenie z programu bez upozornenia

Mnoho majiteľov smartfónov zapojených do beta programu ostalo tak permanentne zaseknutých na poslednej verzii MIUI v beta verzii. Spoločnosť Xiaomi ich na tento krok vôbec vopred neupozornila a tým spôsobila pekné problémy pre týchto používateľov. Tento krok spoločnosti nie je ničím odôvodnený, a práve preto sú majitelia týchto „odstrihnutých“ zariadení právom naštvaní.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Smartfóny s touto verziou MIUI na nej ostanú zaseknuté, pretože pre ne nie je možnosť získania novších beta verzií systému a zároveň sa bez straty dát nemôžu dostať ani späť k stabilnej verzii MIUI. Jediným rozumným riešením pre tieto smartfóny je odomknúť ich bootloader a následne nainštalovať  stabilnú verziu systému, no prídu tým o všetky svoje dáta.

Hrozí podobný problém i u nás?

Našťastie pre nás sa tento problém týka len čínskych Xiaomi smartfónov v beta programe. To však nevylučuje, že by sa podobné situácie nemohli diať aj u nás. Pre súčasnú situáciu je tak stabilný systém od Xiaomi bezpečnejší a rovnako je na tom i custom Xiaomi.eu ROM, ktorej sa rovnaké problémy netýkajú. Veríme však, že v Európe budeme v tomto prípade v bezpečí a nič podobné sa nám tu nestane.

Používate stabilnú či beta verziu systému s nadstavbou MIUI? Alebo dokonca custom ROM? Podeľte sa s nami v komentároch o vaše postrehy a výhody práve vášho typu ROM!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close