SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi potvrdzuje skorý príchod ďalšieho vrcholného smartfónu: S kúpou zariadenia ešte počkajte!

Modelový rad Redmi K50 by sa mal čoskoro rozrásť o ďalší vrcholný model. Xiaomi si už brúsi zuby na Snapdragon 8 Gen 1+, ktorý príde čoskoro.

Ak ste si v poslednej dobe povedali, že by ste si chceli kúpiť nový vrcholný smartfón, mali by ste ešte chvíľu počkať. Dôvodom je ďalšia vlna nových dobre vybavených smartfónov, ktoré sú už na ceste. Vlajkový čipset Snapdragon 8 Gen 1 totiž už čoskoro nahradí nový a lepší čipset. Bude ním Snapdragon 8 Gen 1+, ktorý príde už o pár dní. A s ním by mali prísť aj nové vlajkové zariadenia spoločnosti Xiaomi. Na nový čipset si však brúsi zuby aj Redmi, keďže jeho vrcholný predstaviteľ Lu Weibing na sociálnej sieti Weibo láka na jeho predstavenie. Bližšie informácie k novým smartfónom nám prináša portál xiaomiadictos.com.

Predstavenie nových vlajkových modelov od Xiaomi sa blíži

Keby ste si dnes chceli kúpiť vlajkový smartfón s najlepšou výbavou, pravdepodobne by ste siahli po vrcholnom Xiaomi 12 či jeho Pro verzii. Ďalšou možnosťou by pre vás bol Poco F4 GT, ktorý je globálnou verziou modelu Redmi K50 Gaming Edition. Všetky tieto modely využívajú čipset Snapdragon 8 Gen 1, ktorý sa preslávil najmä problémami s prehrievaním pri využití vyššieho výkonu. A ani najlepšie chladenie, ktoré čínsky gigant do smartfónu prinesie, nedokáže úplne zachrániť to, čo je problémom čipsetu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Len nedávno sme sa rozprávali o tom, že predstavenie „opravného“ čipsetu Snapdragon 8 Gen 1+ by sa malo odložiť. Teraz nás však spoločnosť Qualcomm pripravuje na predstavenie noviniek, medzi ktorými bude pravdepodobne aj Snapdragon 8 Gen 1+ či Snapdragon 7 Gen 1. Toto predstavenie má prebehnúť už 20.5., teda o pár dní. A my už vieme, že si naň Xiaomi aj Redmi robia zálusk pri nových smartfónoch.

Svoj model plánuje predstaviť aj Redmi

To, že tento čipset nájdeme neskôr v zariadení ako Xiaomi 12 Ultra, všetci dobre vieme. O tomto smartfóne však zatiaľ čínska spoločnosť nehovorila v žiadnom smere oficiálne, nevieme teda, kedy príde. Teraz sa však ozýva práve CEO spoločnosti Redmi, ktorý odkazuje na predstavenie tohto čipsetu. Je teda viac než zjavné, že aj Redmi v blízkej dobe siahne po novom Snapdragone 8 Gen 1+ od Qualcommu a prinesie nám skvele vybavený smartfón. Ako tomu je však už u Redmi zvykom, v zariadení nájdeme aj nejaké kompromisy, aby si model mohol udržať priaznivú cenu.

Nový smartfón, ktorý zatiaľ Redmi nikde neohlásilo, by mal získať názov Redmi K50 Ultra. Mal by byť teda náhradou za Redmi K50 Pro+, ktorý tento rok neprišiel. Poháňať by ho mal najnovší čipset od Qualcommu, čo je vlastne jediná vec, ktorú o zariadení vieme. Základ by mohol získať v nám známom Redmi K50 Pro, no zatiaľ sa o ňom môžeme rozprávať len na úrovni špekulácií. A aj keď zatiaľ nevieme, čo model získa, môžeme tipovať, že Redmi tu zasa ušetrí na bezdrôtovom nabíjaní. Kompromisov však zrejme bude viac, aby cena bola aj naďalej nízka.

Počkáte si na smartfón s čipsetom Snapdragon 8 Gen 1+? Alebo si vystačíte skôr so súčasnými vlajkovými loďami? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close