SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi podniká prvé právne kroky voči zariadeniu spoločnosti na Black List firiem vytvorený americkými úradmi

Xiaomi chce zvrátiť zariadenie spoločnosti na Black List amerických firiem

Bývalý prezident USA, Donald Trump, v priebehu posledných dní svojho úradovania v prvej polovici tohto mesiaca, zavaril nielen spoločnosti Huawei, ale aj Xiaomi. Dôvodom je, že americká administratíva pod jeho vedením zaradila Xiaomi na takzvaný Black List spoločností, ktoré údajne kooperujú s čínskou vládou.

Xiaomi krátko na to vydalo vyjadrenie v súvislosti so vzniknutou situáciou, kde odmietlo akékoľvek prepojenie na vládu, či iné ozbrojené zložky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„…Spoločnosť potvrdzuje, že ju nevlastnia ani nedefinujú čínske ozbrojené sily, ktoré s nimi nie sú kontrolované ani s nimi nesúvisia, ani to nie je definované v zákone o čínskych vojenských spoločnostiach NDAA USA….“ celé vyjadrenie spoločnosti si môžete pozrieť nižšie.

Xiaomi chce zvrátiť zariadenie spoločnosti na Black List spoločností

Portál xiaomiadictos.com najnovšie upozorňuje na to, že Xiaomi sa rozhodlo podniknúť právne kroky voči USA v súvislosti so zaradením spoločnosti na sankčný zoznam.

Spoločnosť Xiaomi podala žalobu na Ministerstvo obrany a Ministerstvo financií USA v priebehu včerajšieho dňa s cielom, aby úrady  pozmenili svoje rozhodnutie zaradiť ho na čiernu listinu, ktorá blokuje americké investície do spoločnosti.

Zariadenie Xiaomi na Black List spoločností má za následok, že všetky americké subjekty investujúce do Xiaomi, musia svoje podiely v spoločnosti odpredať do 11. novembra 2021. Medzi investormi nájdeme spoločnosti ako Blackoch, State Street Corporation, Vanguard, či dokonca aj Qualcomm.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close