Xiaomi plánuje vydať ďalšie smartfóny z vlajkovej série: Čo sa v blízkej dobe chystá?

Modely z radu Xiaomi 12 doplnia ďalšie smartfóny, ktoré by mali priniesť vyšší výkon a najnovšiu výbavu. Pozrite sa, čo nás bude čakať.

Xiaomi 12 produktova rada
Zdroj: YouTube (Gesualdo Lo Monaco)

Len teraz stihli vstúpiť do predaja prvé modely z radu Xiaomi 12. Ide o vlajkové smartfóny spoločnosti, ktoré ponúkajú špičkovú výbavu s vrcholnými čipsetmi od spoločnosti Qualcomm. V súčasnosti nájdeme na trhu tri smartfóny, ktoré majú už čoskoro doplniť ďalšie zariadenia. Na pláne je predstavenie modelu s označením Lite aj Ultra, no aktuálne nás komunita Xiaomiui informuje o existencii ďalších zariadení s označením Xiaomi 12S a Xiaomi 12S Pro. Unikli aj niektoré informácie o smartfónoch vrátane samotného čipsetu, ktorý bude smartfóny poháňať. A na čo konkrétne sa môžeme tešiť? Na bližšie informácie sa teraz pozrieme spoločne!

Xiaomi plánuje predstaviť vrcholné modely svojej triedy

Aj keď nám v súčasnosti čínsky gigant priniesol dva modely s vrcholným čipsetom Snapdragon 8 Gen 1 v podaní Xiaomi 12 a jeho Pro verzie, na pláne sú ešte lepšie modely. Všetci totiž dobre vieme, že sa na svoje predstavenie chystá vylepšená verzia čipsetu Snapdragon 8 Gen 1+. Tento čipset má vyrábať spoločnosť TSMC svojím 4nm procesom, čím by sa malo vyriešiť nadmerné prehrievanie prítomné u aktuálne najlepšieho čipsetu z dielne Samsungu. Nové modely by tak mali vyriešiť najväčší problém modelov z vlajkovej série spoločnosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Snapdragon 8 Gen 1+ by mal tvoriť srdce modelov ako bude Xiaomi 12S a jeho Pro verzia. Netradične tak čínsky gigant má priniesť vylepšené modely už teraz a to ešte nepoznáme ani modely Lite či Ultra. Neočakávame teda, že by tieto smartfóny prišli v horizonte nasledujúcich týždňov. A to už len preto, že čipset Snapdragon 8 Gen 1+ príde pravdepodobne až v máji. Tieto dva modely sa však už zjavili v IMEI databáze a čoskoro by sme o nich mali vedieť viac.

Xiaomi 12 Pro
Zdroj: YouTube (Geekerwan)

O smartfónoch vieme tiež niečo viac

Každý správny fanúšik spoločnosti vie, že smartfóny od Xiaomi sa zvyčajne nazývajú rôznymi kódovými menami. Medzi názvami nájdeme napríklad kvety ako v prípade Redmi 9A označený ako dandelion (púpava), umelcov ako pri Mi 10T Lite ktorý bol označený ako Gaugin, známe značky ako pri Redmi Note pomenovaný Dior či dokonca znamenia zverokruhu ako u Mi Note pomenovaný ako virgo, teda panna. Modely Xiaomi 12S a Xiaomi 12S Pro budú pomenované podľa nadprirodzených stvorení. Základný model si získa pomenovanie diting podľa budhistického stvorenia. Pro verzia zasa bude označená ako unicorn, v preklade jednorožec.

Nevieme, aké zmeny tieto smartfóny získajú v porovnaní s klasickými smartfónmi z radu Xiaomi 12. Je však celkom vysoká pravdepodobnosť, že získajú aspoň základ v týchto modeloch. Možnosťou je tiež to, že by spoločnosť len vymenila čipset, čím by sa zbavila prehrievania a získala z modelov vyšší výkon. Veríme, že sa ďalšie informácie o smartfónoch dozvieme už čoskoro.

Plánujete kúpu niektorého modelu z radu Xiaomi 12? Alebo ste si už niektorý z nich dokonca objednali? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre