SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi plánuje spopularizovať tablety lacným 5G zariadením: Toto máme očakávať od Redmi Pad 5G!

Xiaomi Pad 5 bude mať konkurenciu priamo od dcérskeho Redmi. Spoločnosť chystá príchod tabletu v podobe Redmi Pad 5G, naznačujú úniky.

Tablety boli ešte pred niekoľkými rokmi veľmi populárnymi zariadeniami, ktoré sa vyznačovali väčším displejom, čo imponovalo mnohým používateľom. Smartfóny boli v tej dobe oveľa menšie, a tak na hranie hier či pozeranie filmov slúžili skôr tablety, zatiaľ čo smartfóny boli kompaktnými zariadeniami pre prenášanie vo vrecku. To sa však zmenilo s trendom zväčšovania displejov smartfónov. Tablety sa odsunuli do úzadia a ich používatelia radšej siahli po väčšom smartfóne. Je však nutné poznamenať, že väčšina tabletov vtedy nedisponovala možnosťou využívania karty SIM, a preto bolo pre ich používateľov príjemnejšie mať všetko v jednom zariadení, teda smartfóne. Zdá sa však, že tablety sa pomaly vracajú do módy a spopularizovať sa ich snaží aj čínske Xiaomi. Na ceste je totiž ďalší lacný tablet, informuje komunita Xiaomiui.

Redmi Pad 5G bude lacným tabletom od Xiaomi

Už minulý rok nám čínsky gigant predstavil celú sériu tabletov s označením Xiaomi Pad 5. Jeden model zo série sa dokonca dostal aj ku nám a boli skôr predstaviteľmi vyššej triedy. Spoločnosť Redmi sa však skôr sústreďuje na lacnejšie modely a inak tomu nebude ani v prípade nového tabletu. Redmi Pad 5G totiž má spadať do vyššej strednej triedy zariadení, o čom bude svedčiť aj použitý čipset. Máme sa rozprávať o čipsete Snapdragon 765G, no môže sa stať, že Redmi siahne aj po čipsete od spoločnosti MediaTek. Redmi a MediaTek spolu v poslednej dobe totiž spolupracujú o niečo viac, ako na čo sme zvyknutí. Tieto čipsety presádza aj vo svojich smartfónoch, preto by nás vôbec neprekvapilo, keby sa objavili aj v tablete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Úniky poukazujú aj na kvalitný displej, ktorý má získať obnovovaciu frekvenciu na úrovni 90Hz. Nevieme teraz však s istotou povedať, aké rozlíšenie získa a ani či pôjde o AMOLED či IPS LCD displej. Ak by však Xiaomi chcelo udržať nízku cenu tabletu, pokojne by mohlo siahnuť aj po lacnejšom IPS LCD displeji. Rovnako by sme sa mali tešiť aj na 30W nabíjanie pre zatiaľ neznámu kapacitu batérie. Majte však na pamäti, že tieto informácie nie sú oficiálne a finálna verzia tabletu sa môže líšiť od týchto špekulácií.

Kedy tablet príde na predajné pulty?

V súčasnosti sa môžeme sústrediť len na úniky, ktoré môžu potvrdzovať budúcu existenciu tabletu. Aktuálne však nevieme o žiadnych certifikáciách, v ktorých by sa tablet objavil. Je teda veľmi ťažké odhadnúť, v akej fáze prípravy Xiaomi je a kedy nám novinku predstaví. Nič to však nemení na fakte, že lacná alternatíva pre sériu Xiaomi Pad 5 je v pláne a rovnako, ako si táto séria tabletov získala veľkú popularitu, je možné, že rovnaký úspech bude žať aj alternatíva od Redmi.

Nevieme tak povedať, či tablet uvidíme ešte tento rok alebo sa zjaví na trhu až neskôr. V každom prípade však rok ešte nekončí a nie sme ani v jeho polovici. Čínske Xiaomi tak má ešte veľa času na to, aby nám predstavila novinky zo svojho portfólia a ukázala nám, ako sa predávajú lacné zariadenia so špičkovou výbavou.

Kúpili by ste si tablet z dielne Xiaomi? Alebo nejaký už vlastníte? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close