SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi plánuje „oživiť“ starý smartfón z roku 2017. Ide o jeden z vôbec najobľúbenejších telefónov! O ktorý smartfón ide?

Smartfón s menšou uhlopriečkou displeja a dizajnom z roku 2017? Xiaomi zrejme plánuje obnoviť model, ktorý bol vo svojej dobe najobľúbenejším!

Časy, kedy sme si smartfóny pokojne vložili do vrecka sú preč a dnešné modely pripomínajú skôr phablety. Na väčšie rozmery a veľké uhlopriečky displejov sme si už pomaly zvykli. Stále sú tu však ľudia, ktorým by stačil pokojne 5″ displej. Svedčí o tom napríklad i počet ľudí, ktorý stále používa starý Mi 6 od Xiaomi a nemieni sa ho vzdať i keď už má niečo za sebou. A keďže nám Xiaomi už tento rok jedno znovuzrodenie smartfónu prinieslo v podobe Redmi Note 8 2021, príchod ďalšieho obnoveného modelu by nebol od veci. Na odpoveď samotného CEO spoločnosti, Lei Juna nás upozornil portál Gizchina.com, ktorý smartfón si teda vyslúži svoj návrat?

Je na ceste ďalší kompaktný smartfón?

Predstavovať smartfóny s menšími rozmermi je dnes akýmsi trendom. Svoje o tom vie i americký Apple, ktorý nám minulý rok predstavil model iPhone 12 mini určený pre tých, ktorí neobľubujú veľké a ťažké smartfóny. Po malých rozmeroch je stále vysoký dopyt a nedávno sa tak stalo i na čínskej sociálnej sieti Weibo. Fanúšik spoločnosti sa posťažoval, že displej kompaktného Mi 11 Youth Edition u nás známeho ako Mi 11 Lite je naozaj veľký a odporúča spoločnosti znovu predstaviť model Mi 6.

CEO spoločnosti odpovedal na tento odkaz spoločnosti veľmi stručne, no za to výstižne. Jeho odpoveď sa skladá len z jedného slova, a tým je „Prijaté“. Vyzerá to tak, ako keby CEO čínskeho giganta mal naozaj v pláne predstaviť kompaktný smartfón a znovu oživiť Mi 6 z roku 2017.

Xiaomi Mi 6 Weibo
Zdroj: Gizchina.com

Aké zmeny by pripravovaný Mi 6 čakali?

Keďže model Mi 6 z roku 2017 patril do vlajkovej línie smartfónov, na tú dobu vlastnil tú najlepšiu výbavu na trhu. Dnes už by však medzi vlajkami nepochodil. Práve preto neočakávame, že Xiaomi nasadí tohtoročný čipset Snapdragon 888, no pokojne by mohol prísť s nižšou radou čipsetov Snapdragon, napríklad takým 870 či 860.

Xiaomi by však mohlo siahnuť po aspoň 90Hz obnovovacej frekvencii displeja s uhlopriečkou 5.15″. Ďalej by možno mohlo siahnuť po kapacite batérie s aspoň 4000mAh a vymeniť 12mpx snímač kamery za niečo novšie.

Siahli by ste po takomto modeli i vy, alebo vám príde tá veľkosť už nedostatočná? A aké zmeny by ste od modelu očakávali? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close