Xiaomi oznamuje, že niektoré smartfóny budú predstavené neskôr, ako plánovali: Toto za tým stojí!

Xiaomi môže niektoré smartfóny predstaviť neskôr a môže ich byť menej. Nedostatok komponentov pre výrobu je tu stále prítomný.

Xiaomi smartfon
Zdroj: unsplash.com (N.Tho.Duc) Vosveteit.sk

Počas posledných mesiacov sme sa stretli už s niekoľkými prekážkami, ktoré nám znemožňujú nakupovať smartfóny tak, ako predtým. Napriek tomu evolúciu nezastavíme a nároky používateľov sa zvyšujú. Výrobcovia teraz bojujú s niekoľkými problémami, medzi ktoré môžeme zaradiť najmä polovodičovú krízu. Tá nám minulý rok spôsobila nemalé komplikácie pri výrobe smartfónov, ktorých bolo jednoducho nedostatok. Špičkové čipsety od spoločnosti Qualcomm neboli k dispozícii, čo zapríčinilo nižšie dodávky smartfónov so Snapdragonom 888. Zdá sa však, že rovnaký scenár nás čaká aj tento rok. Čínske Xiaomi totiž oznamuje, že niektoré nové smartfóny predstaví neskôr, ako pôvodne plánovalo. Dôvodom má byť opäť nedostatok čipsetov, informuje portál Xiaomiadictos.com.

Séria Redmi K50 sa môže oneskoriť

Počas posledných dní sa pozornosť sústreďuje i na smartfóny zo série Redmi K50, ktorá má byť materskou pre modely z radu Poco F4. Xiaomi sa však v prípade týchto smartfónov plánuje viac spojiť so spoločnosťou MediaTek, ktorá netrpí polovodičovou krízou toľko, ako konkurenčný Qualcomm. Predsa len sa však dočkáme jedného modelu s čipsetom Snapdragon 8 Gen 1. A práve tento model má prísť na verejnosť najskôr v priebehu marca. A dôvod určite tušíte. Týchto mobilných procesorov je opäť málo a nedokážu sa produkovať v takej miere, aby uspokojili všetkých fanúšikov výkonných smartfónov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi tak odkladá predstavovanie svojich dlhoočakávaných smartfónov, i keď ide len o herný model Redmi K50 Gaming. Na druhú stranu však môžeme očakávať, že opäť nebudeme mať dostatok prémiových smartfónov. Zopakuje sa tak situácia z minulého roka, kedy sa častokrát stávalo, že niektoré smartfóny neboli dlhodobo dostupné. A ako to bude s ostatnými smartfónami?

Nedostupnosť smartfónov môže byť rozsiahlejšia

Nielen Xiaomi, ale i ostatné spoločnosti sa častokrát spoliehajú na špičkové čipsety od spoločnosti Qualcomm. Problémy tak nemusia skľučovať len čínskeho giganta, ale i ostatných výrobcov. Po veľkých problémoch, ktoré nás sprevádzali počas minulého roka, sa tak môžeme dostať do ďalšieho temného roku pre mobilných výrobcov. Vlajkové lode spoločností tak môžu byť predstavené neskôr, ako tomu obyčajne býva. Nie je však vylúčený ani scenár, kedy spoločnosti svoje smartfóny predstavia, no vyrobia len určitý počet kusov smartfónov.

Ak teda plánujete tento rok kúpu smartfónu z vyššieho radu, mali by ste sa poponáhľať. V priebehu roka sa totiž jednoducho môže stať, že by modelov nebolo dostatok a museli by sme sa uspokojiť i s o niečo nižšou triedou. Zlaté časy však môže zažiť konkurenčný MediaTek, ktorý stále vyrába dostatok čipsetov a dokáže výrobcov smartfónov zásobovať.

Plánujete kupovať tento rok smartfón z vyššej či prémiovej triedy? A vzali by ste si i smartfón s čipsetom od MediaTeku? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre