Xiaomi

Xiaomi oznámilo strategickú spoluprácu so spoločnosťou IKEA. Hlavným bodom spolupráce je rozvíjanie inteligentných domácností

Čínska spoločnosť Xiaomi, počas včerajšej konferencie v Pekingu, oznámila zásadnú spoluprácu, ktorá určite podporí platformu internetu vecí, umelú inteligenciu, no hlavne spopularizuje inteligentné domácnosti na celom svete. Známy čínsky výrobca totižto najnovšie spojil sily so švédskou spoločnosťou IKEA, ktorá hraje v oblasti internetu vecí a inteligentných domácností zásadnú úlohu vo všetkých kútoch sveta.

Všetky inteligentné svietidlá budú prepojené

Globálna strategická spolupráca by sa mala zo začiatku týkať hlavne prepojenia inteligentných svietidiel značky IKEA a platformy Xiaomi IoT, ktorá je základom väčšiny inteligentných výrobkov od Xiaomi a jej partnerov. Ako bolo spomenuté vyššie, takáto forma globálnej spolupráce je by mala podľa oboch strán ešte viac spopularizovať inteligentné domácnosti. Inteligentné svietidlá by malo byť pritom možné ovládať prostredníctvom aplikácie Mi Home, alebo pomocou hlasového digitálneho asistenta Xiao AI. Kompatibilita so softvérom od Xiaomi by sa mala na produkty od spoločnosti IKEA doraziť už behom decembra.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
xiaomi spolupraca ikea
Zdroj: Twitter – Ice Universe

Ešte väčšia integrácia AI a internetu vecí

Ako odznelo na samotnej konferencii, hlavným cieľom spoločnosti Xiaomi je umožniť používateľom plnú integráciu AI do ich každodenného života. Xiaomi a jej partneri, chcú do 3 až 5 rokov do internetu vecí integrovať každé inteligentné zariadenie, čím by bola „inteligencia“ zariadení oveľa vyššia a výrobné náklady takýchto zariadení by výrazne poklesli.

Internet vecí neustále rastie

Ku platforme internetu vecí od Xiaomi je aktuálne pripojených viac ako 132 miliónov inteligentných zariadení, z ktorých je prostredníctvom digitálneho asistenta aktívnych viac ako 100 miliónov z nich. Podľa oficiálnych údajov od Xiaomi narástol počet aktívnych používateľov na viac ako 32 miliónov a očakáva sa, že toto číslo v najbližších rokoch rapídne porastie. Na záver treba spomenúť, že vlastný internet vecí bol korporáciou Xiaomi Group spustený ešte v roku 2014 a doposiaľ sa naň môže napojiť takmer 2000 rozličných produktov. Podobné spolupráce ako tá so spoločnosťou IKEA, ale počet zariadení výrazne zvýšia, vďaka čomu budú domácnosti neustále „schopnejšie a inteligentnejšie“.

Zdroj: gizchina.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close