SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi okrem uvedenia zariadenia Mi 11 na globálnom trhu, možno uvedie aj ďalší model smartfónu

Uvedenie zariadenia na globálnom trhu, možno bude sprevádzať aj predstavenie Lite verzie smartfónu

Hoci Xiaomi predstavilo zariadenia Mi 11 na sklonku minulého roka, tak hneď sa stalo predajným trhákom. Dokonca v mnohých oblastiach, predaje zariadenia prekonali aj predaje smartfónu Mi 10. Už po 5. minútach od spustenia predajov, Xiaomi hlásilo obrat 1,5 miliardy Juanov, teda približne 190 miliónov €. Len pre porovnanie, ide o 1,5-násobne väčší obrat v porovnaní s predajmi zariadenia Mi 10.

Len niekoľko dní dozadu Xiaomi informovalo verejnosť, že nebude zbytočne odkladať uvedenie zariadenia na globálny trh, nedávalo by to logiku a bezpochyby by „prepáslo“ prvotný ošiaľ okolo zariadenia. Druhým dychom však treba dodať, že presný dátum predstavenia smartfónu spoločnosť neuviedla. Tieto slová spoločnosti potvrdila aj nedávna certifikácia zariadenia v Európe.

Xiaomi môže prestaviť aj dostupnejší model, Mi 11 Lite

Len pár dní dozadu sa objavila certifikácia zariadenia Mi 11 Lite, lacnejšieho modelu smartfónu z produktovej rady M 11.  Podľa dostupnej certifikácie, zariadenie nesie kódové označenie M2101K9AG. Smartfón by mal okrem 5G podpory priniesť aj viacero zaujímavých špecifikácií.

Zariadenie by malo napríklad ponúknuť procesor Snapdragon 765G, či 4-kamerové snímače umiestnené v zadnej stene smartfónu. Hlavný kamerový snímač by mal disponovať rozlíšením 64-megapixelov. Okrem iného certifikácia zariadenia odhalila podporu technológie Wi-Fi AC a batériu s kapacitou 4 150 mAh. 

Za spomenutie tiež stojí povedať, že sa objavili aj špekulácie, že zariadenie by mohlo byť predstavené aj pod značkou Poco. Konkrétne sa spomínalo, že by mohlo ísť o model F2.

Hoci dnes nepoznáme bližšie informácie, tak múdrejší budeme už v priebehu najbližších týždňov, kedy by malo byť zariadenie Mi 11 uvedené na trh aj mimo domácej Číny. Uvítali by ste, ak bola predstavená aj jeho lacnejšia verzia? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close