SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi oficiálne oznamuje príchod nadstavby MIUI 13: Verzia nadstavby však nebude len jedna, táto zmena nás čaká!

Xiaomi nás oficiálne informuje o dvoch verziách nadstavby MIUI 13. Podľa dostupných informácií príde nadstavba i ako úprava pre tablety.

Klamali by sme keby sme povedali, že na nadstavbu MIUI 13 nečakáme už niekoľko mesiacov. Informácie o pripravovanej verzii nadstavby vychádzajú z každého rohu a už počas leta sme sa pripravovali na príchod novej verzie nadstavby. Namiesto toho sme sa však dočkali „len“ MIUI 12.5 Enhanced, ktorej príchod do smartfónov mnohí používatelia ani len nepostrehli. Vylepšená verzia nadstavby predstavená počas leta totiž priniesla novinky vylepšujúce výkon, no viditeľné zmeny takmer žiadne. Príchod nadstavby MIUI 13 od Xiaomi je však už za rohom a dnes sa ku nám konečne dostala informácia o oficiálnom predstavení. A ako nás informuje portál Xiaomiadictos.com, bude to presne tak, ako sme očakávali. Nadstavba MIUI 13 príde po boku modelov Xiaomi 12, nebude však len jedna verzia.

Nadstavba MIUI 13 bude stabilnejšia a rýchlejšia

Xiaomi nám konečne odhalilo informácie o pripravovanej nadstavbe pre operačný systém Android. Len dva dni pred predstavením sa dozvedáme, že verzia nadstavby MIUI 13 bude stabilnejšia, na čo všetci čakáme. Vylepšenie stability so sebou mala priniesť už nadstavba MIUI 12.5. Nie všetko však je dokonalé a systém stále obsahuje nejaké problémy. To sa s príchodom nadstavby MIUI 13 má zmeniť a my tomu i celkom veríme. Xiaomi totiž na tejto verzii systému pracovalo dostatočne dlhú dobu na to, aby ju optimalizovala a priniesla stabilnejší systém.

MIUI 13 nadstavba plagát
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Nová verzia nadstavby od Xiaomi bola podľa oficiálnych informácií optimalizovaná až o 26% v porovnaní s aktuálnou verziou MIUI 12.5 Enhanced. Navyše nás čaká čistejší zážitok z nadstavby MIUI 13, keďže bude rýchlejšia a plynulejšia. Predstavenie novej verzie systému od Xiaomi prebehne už v utorok, 28. decembra o 12:30 nášho času. Nepríde však len klasická verzia nadstavby MIUI, tešiť sa môžeme i na ďalšiu novinku.

Nová verzia systému pre tablety je na ceste

Okrem klasickej nadstavby MIUI 13 príde i úprava pre tablety. V súčasnosti sme sa mohli stretnúť s nadstavbou MIUI 12.5 pre tablety a nová verzia nadstavby príde i pre tieto zariadenia s väčšou obrazovkou. MIUI 13 pre tablety má byť rovnako dobre optimalizovaná a rýchla verzia nadstavby, s akou sa stretneme u klasickej verzie. Tešiť sa môžeme na viac ako 3000 aplikácií optimalizovaných pre väčšie displeje, ktoré sa budú zobrazovať správne. Je vidno, že Xiaomi si s novými verziami systému dalo záležať a dúfame, že sa nám nebude stávať, že by sme museli odhaľovať a opravovať chyby.

MIUI 13 pre tablety
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Predstavenie nových verzií systému je naozaj už za rohom a my vás o tom budeme samozrejme informovať. Zatiaľ sa však môžete pozrieť na zoznam zariadení, ktoré u nás získajú nadstavbu MIUI 13 ako prvé.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close