Xiaomi: „Nový úsporný režim v MIUI 12 dokáže predĺžiť výdrž batérie až 25-násobne“

Xiaomi zdieľa detaily o novom úspornom režime batérie

Xiaomi skryte menu bateria
Zdroj: Vosveteit.sk

Xiaomi niekoľko dní dozadu zdieľalo informácie o nových možnostiach ovládania hlasitosti úrovne zvuku naprieč MIUI 12 systémom. Spomínaná funkcia je aktuálne dostupnou v BETA zostavení pre čínsky región.

Najnovšie spoločnosť prostredníctvom oficiálneho c.mi.com fóra poukazuje na ďalšiu funkciu, na ktorej aktívne pracuje. Reč je konkrétne o novom režime „Ultra Battery-Saver“, teda režime, prostredníctvom ktorého dochádza k maximalizácii úspory energie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

MIUI 12_novy rezim uspory baterie
Zdroj: c.mi.com

Xiaomi ďalej vysvetľuje, že ide o režim, ktorý posúva úsporu energie smartfónu na „novú úroveň“.  Spoločnosť hovorí, že pomocou tejto funkcie je možné pozastaviť takmer všetku aktivitu na pozadí s výnimkou 6-základných funkcií – napríklad hovory, SMS, pripojenie sa k sieti, a podobne (v defaultnom režime).  Xiaomi ďalej dodáva, že používateľ si bude môcť v prípade záujmu pridať niekoľko ďalších služieb, prípadne aplikácií, aby boli aktívnymi v tomto režime.

MIUI 12_usporny rezim baterie_pridanie aplikacii
Zdroj: c.mi.com

Xiaomi ďalej dodáva, že pomocou tohto režimu môžete predĺžiť životnosť batérie až 25-násobne v porovnaní s bežným režimom. Inými slovami, ak Vám zostáva 10 hodín výdrže, tak ju môžete natiahnuť až na 250 hodín.

Xiaomi ďalej dodáva, že funkcia je dostupná prostredníctvom aplikácie Zabezpečenia, kde používateľ musí zamieriť do priečku Batéria a výkonnosť. V rámci tejto sekcie používateľ, ako môžete vidieť nižšie, uvidí nový režim „Ultra battery saver“.

MIUI 12_novy rezim uspory baterie_2
Zdroj: c.mi.com

Okrem iného tento režim má byť možné zapnúť aj prostredníctvom rýchlej ponuky menu v notifikačnej lište. 

MIUI 12_novy rezim uspory baterie_notifikacna lista
Zdroj: c.mi.com

Ako sa Vám pozdáva táto nová funkcia, budete ju v budúcnosti využívať? 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre