SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi nás pripravuje na príchod modelov z radu Poco F4: Nastal čas na ich predstavenie!

Modelový rad Poco F4 je už za rohom a jeho predstavenie sa blíži. Mohli by sme ho uvidieť už v najbližších dňoch, informuje spoločnosť.

Ako by to bolo včera, keď spoločnosť Xiaomi v roku 2018 predstavilo prvý model s oznacením Pocophone F1 a začala sa éra lacnejších prémiových smartfónov. V čase, kedy Xiaomi odstránilo cenové limity pre svoje vlajkové lode aby prinieslo ozajstné špičkové smartfóny prišla na náš trh aj ďalšia dcérska spoločnosť, ktorej cieľom bolo priniesť dobre vybavené smartfóny s nižšou cenou. Parametre týchto smartfónov by sa pokojne dali porovnať aj s vlajkovými loďami, no na niektorých vlastnostiach sa predsa len uberá. Spoločnosť Poco nás však teraz ide pripraviť na predstavenie ďalšej generácie svojich smartfónov zo série Poco F. Nová generácia s označením Poco F4 je už za rohom, informuje komunita Xiaomiui.

Predstavenie série Poco F4 sa už blíži

Veríme, že nikomu z vás neušlo predstavovanie modelu Poco F4 GT. Smartfón s čipsetom Snapdragon 8 Gen 1 za pár stoviek eur naozaj vyvolal veľký ošiaľ. A práve tento smartfón sa v blízkej dobe dočká aj súrodencov, nakoľko nás Poco pripravuje na predstavenie ďalších smartfónov. V tomto prípade má ísť o model Poco F4 a všetko naznačuje tomu, že sa dočká aj svojej Pro verzie. Spoločnosť Poco nás na predstavenie tejto série láka mottom „Everything You Need“, teda „Všetko čo potrebujete“. Nové modely majú byť teda smartfónmi, ktoré oslovia každého jedného používateľa bez ohľadu na to, čo je pre neho v novom smartfóne podstatné.

Poco F4 GT Yellow
Zdroj: Poco Global

Všetci už vieme, že séria Poco F sa sústreďuje najmä na výkon za nižšiu cenu. Preto v týchto smartfónoch vieme nájsť najmä čipsety z radov Snapdragon 8xx, resp. vrcholné čipsety z radu MediaTek Dimensity. Tie by do novej série Poco F4 tento rok mohli zavítať tiež, aj keď to zatiaľ ešte nikto nepotvrdil. Musíme však poznamenať, že nás Poco informuje, že v blízkej dobe získame k modelom a predstaveniu bližšie informácie.

Takto bude vyzerať nová séria smartfónov

Ak patríte medzi fanúšikov spoločnosti Xiaomi, určite viete, že spoločnosť rada rebranduje svoje smartfóny a akonáhle sa nejaký model objaví v Číne, v Európe sa častokrát objaví pod iným názvom. Rovnako tomu tak bude v tejto sérii smartfónov. Modelový rad Redmi K50 sa tento rok objaví na našom trhu práve pod krídlami Poco a základný model Poco F4 by mal mať základ v Redmi K40S. Veľké vylepšenia v porovnaní s minuloročným Poco F3 však nečakajme. Vo vnútri smartfónu totiž nájdeme rovnako čipset Snapdragon 870 a zmeny nájdeme len v kamere a nabíjaní, ktoré v tomto prípade bude rýchlejšie.

Už dlhšie sa však povráva, že do série zavíta aj Poco F4 Pro, ktorý by mal priniesť vlajkový čipset od spoločnosti MediaTek. Pôjde o nový Dimensity 8100 či Dimensity 9000, ktoré sú vrcholmi od tejto spoločnosti. Aj keď ide o menej obľúbené čipsety medzi používateľmi, sú lacnejšie od vlajkových čipsetov od Qualcommu a Poco si tak bude môcť dovoliť zaviesť nižšiu cenovku.

Čakáte na predstavenie modelov z radu Poco F4? A zvažujete kúpu niektorého z týchto modelov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close