SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi myslí aj na lacnejšie a menej výkonné smartfóny: Odľahčená verzia nadstavby MIUI je potvrdená

Verzia nadstavby MIUI Lite pre lacnejšie smartfóny by mohla prísť ešte tento rok. Poukazujú na to úniky z interného kódu nadstavby.

Čínska spoločnosť Xiaomi má vo svojom portfóliu neskutočné množstvo smartfónov z rôznych tried. Medzi smartfónami samozrejme nájdeme drahšie vlajkové zariadenia, ktoré atakujú vrcholy výkonnostných rebríčkov. Čínsky gigant sa však preslávil aj lacnejšími modelmi, ktoré ponúkajú obstojnú výbavu s nízkou cenou. Každý používateľ týchto smartfónov tak samozrejme vie, že sa v ich útrobách nachádza nadstavba MIUI, ktorá upravuje klasický operačný systém Android. A najnovšie sa spoločnosť rozhodla spojiť obe tieto sféry, teda lacnejšie smartfóny a svoju prepracovanú nadstavbu pre operačný systém Android. Na ceste je totiž akási Lite verzia systému, informuje portál Xiaomiadictos.com. Kedy príde a čo ponúkne? Pozrite sa na to spolu s nami.

Nadstavba MIUI Lite je potvrdená

Už dlhšiu dobu sa povráva, že by Xiaomi mohlo priniesť Lite verziu svojej nadstavby určenej pre lacnejšie a menej výkonné smartfóny. Teraz sa zdá, že sa tieto plány naozaj plnia, nakoľko podľa nášho zdroja túto nadstavbu v kódoch objavil známy leaker. Kacper Skrzypek poukazuje na to, že v internom kóde nadstavby sa objavujú verzie MIUI Lite a MIUI Go, pričom obe budú zrejme znamenať to isté. Spoločnosť by sa tak nemala spoliehať len na Go verzie systému Android. Tie dnes ostatne nájdeme vo veľmi malom množstve zariadení a nie sú už také populárne, ako v minulosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
MIUI Lite kód
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Nakoľko však Xiaomi prináša naozaj aj nanižšiu verziu smartfónov s cenou pod 100€, Lite verzia systému sa preň hodí. Lacnejšie smartfóny by tak mohli využívať odľahčený systém, ktorý by smartfón dobre optimalizoval. nestretali by sme sa teda s tým, že by softvérové nároky na hardvér boli príliš vysoké. Rovnako by spoločnosť mohla z nadstavby MIUI Lite vypustiť niektoré funkcie či animácie. Tieto funkcie ostatne teraz pomaly z lacnejších smartfónov pomaly odchádzajú za cieľom optimalizácie systému. Odľahčenie základnej verzie nadstavby prebieha úspešne a už čoskoro by sme sa mohli dočkať aj oficiálnej verzie Lite.

Kedy ľahšia verzia nadstavby príde do smartfónov?

V súčasnosti nevieme, či finálna verzia lahšej nadstavby ponesie názov MIUI Lite či MIUI Go. Čínske Xiaomi sa nakoniec môže rozhodnúť pre úplne iné označenie, ktoré uvidíme zrejme až o nejakú dobu. V každom prípade sa teraz povráva o tom, že Xiaomi prinesie túto verziu nadstavby postavenú na verzii MIUI 13. Ak by tomu tak bolo, táto verzia nadstavby by mohla prísť ešte tento rok a potešiť lacnejšie modely svojou prítomnosťou už čoskoro.

Prítomnosť tejto nadstavby v kóde značí o tom, že Xiaomi na tejto nadstavbe starostlivo pracuje a snaží sa, aby jej predstavenie prebehlo úplne v poriadku. Musíme poznamenať, že najnovšia verzia MIUI 13 sa sústreďuje najmä na stabilitu systému a veríme, že rovnako tomu bude tak aj v prípade Lite verzie. Bližšie informácie by sme sa však mali dozvedieť už v blízkej dobe.

Potešila by vás prítomnosť ľahšej verzie nadstavby MIUI? A vlastníte smartfón, ktorý by takýto systém potreboval? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close